Справа № 2-31/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2008 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді Атаманюка Р.І., з участю
секретаря Пантелюка Р.М.
позивача ОСОБА_1,
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачки про визнання її такою, що втратила право на користування житлом. Свої вимоги мотивує тим, що у березні 2006 року погодився зареєструвати в своєму господарстві, що знаходиться в с. Чорна Річка Голівської сільської ради Верховинського району на постійне місце проживання відповідачку ОСОБА_2 по усній домовленості з нею про те, що вона буде допомагати їм з дружиною по господарству, а вони на її користь складуть заповіт на все своє майно.
Відповідачка проживала у їхньому господарстві до 20 грудня 2006 року. В цей день вона раптово забрала всі свої речі і пішла до батьків, які проживають в цьому ж селі на присілку Середній.
На неодноразові прохання добровільно виписатись з його житлового будинку відповідачка відмовляється.
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав, суду пояснив, що без рішення суду позбавлений можливості виписати відповідачку зі свого житлового будинку, хоча вона вже більше року в ньому не проживає, а тому просить позов задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_2 позов не визнала, суду пояснила, що по домовленості із ОСОБА_1 більше року проживала у їхньому житловому будинку та виконувала всю роботу по господарству. За рішенням сільської ради від 14.03.2006 року її офіційно зареєстрували в житловому будинку ОСОБА_1 У зв'язку із напруженим відносинами 25 грудня 2006 року вона пішла проживати в житловий будинок свого батька та більше в господарстві ОСОБА_1 не появлялась. На даний час працює на роботі в м. Чернівці та повертатись до ОСОБА_1 не збирається. Виписатись із їхнього домогосподарства відмовляється у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не заплатили їй за те, що вона працювала у їх господарстві та доглядала за ними більше року. Також різні сільськогосподарські роботи допомагали виконувати її батьки. Просить в задоволенні позову відмовити.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 кожен окремо суду пояснили, що проживають по сусідству із ОСОБА_1 В 2006 року в житловий будинок ОСОБА_1 вселилась ОСОБА_2 Бачили як вона допомогала їм по господарству. Більше року тому назад ОСОБА_2 перейшла проживати в житловий будинок свого батька і в господарстві ОСОБА_1 більше не появлялась.
Заслухавши пояснення сторін, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 164 ч.2 Житлового Кодексу України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення важається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщення з дня вибуття.
Відповідно до ст.71ч.1 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Статтею 72 цього ж Кодексу встановлено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Довідками виконкому Голівської сільської ради за вих.№ 220 від 19.12.2007 року та вих№ 2-10/9 від 28.01.2008 року стверджується, що ОСОБА_2 з 14.03.2006 року зареєстрована в будинковолодінні ОСОБА_1, що знаходиться в с. Чорна Річка Голівської сільської ради.
ОСОБА_2 в житловому будинку ОСОБА_1 не проживає більше року, а проживає у житловому будинку свого батька ОСОБА_5. Даний факт підтвердили також свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та не заперечила сама відповідачка.
Таким чином суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 слід визнати такою, що втратила право на користування житлом, що належить позивачу.
Керуючись ст.ст.71,72,164 Житлового Кодексу України, ст.ст.213-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житловим будинком, зареєстрованим в погосподарській книзі с. Голови за АДРЕСА_1.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 16 грн. судових витрат та 100 грн. витрат за надання юридичної допомоги, а всього 116 грн..
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Головуючий: Р.І.Атаманюк