Справа № 2 - 106 -2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 СІЧНЯ 2008 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У СКЛАДІ: СУДДІ БУШУЛЯНА В.І.,
ПРИ СЕКРЕТАРІ КОРЖАН О.В.,
РОЗГЛЯНУВШИ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ В С.М.Т. САРАТА В ЗАЛІ СУДУ ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ
ОСОБА_1
ДО
НОВОСЕЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
САРАТСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ,
З ВИКЛИКОМ ТРЕТЬОЇ ОСОБИ:
ОСОБА_2
ПРО
ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ,
СУД -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, вказуючи, що його батьки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до 2002 року проживали АДРЕСА_1. У 2002 році батьки переїхали на постійне місце мешкання до м. Білгород-Дністровський Одеської області.
У вказаному вище будинку залишився проживати позивач. Однак, цей будинок належав його покійному дідусю по батькові - ОСОБА_5, який до 1990 року мешкав разом з позивачем та його батьками, які за ним доглядали до дня його смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після смерті дідуся, батько позивача - ОСОБА_2, залишився єдиним спадкоємцем першої черги на майно дідуся, у зв'язку з тим, що дідусь за життя заповіт не складав. Однак ОСОБА_2 відмовився від спадкування вказаного майна на користь позивача.
До нотаріальної контори у встановленому законом порядку ні позивач, а ні його батько не зверталися, через те, що покійний дідусь за життя не оформлював правовстановлюючі документи на будинок. Технічний паспорт на будинок був отриманий лише в квітні 2007 року.
У зв'язку з викладеним позивач просив суд визнати за ним право власності на вищевказаний будинок, що належав покійному дідусю ОСОБА_5, в порядку спадкування за законом.
У судовому засіданні позивач позов підтримав та просив суд його задовольнити.
Представник відповідача, Тетью Г.П., яка діє на підставі довіреності, позов визнала повністю, не заперечувала проти його задоволення.
Третя особа ОСОБА_2, позов визнав повністю, не заперечував проти його задоволення. В суді відмовився від своєї частки у спадкуванні майна, яке залишилося після смерті батька ОСОБА_5, що настала ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь свого сина ОСОБА_1.
Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд вважає, що між сторонами склалися правовідносини, що випливають зі спадкового права по встановленню факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно, тому необхідно керуватися Цивільним Кодексом України.
Згідно ст.ст. 524, 525, 529, 548, 549, 553 ЦК України, в редакції 1963 року - Спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом… При спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти… померлого… Для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв… Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини… Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця… Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину… якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном… Спадкоємець за законом або за заповітом вправі відмовитися від спадщини… При цьому він може заявити, що відмовляється від спадщини на користь кого-небудь з інших спадкоємців…
Як видно з копії технічного паспорту на житловий будинок та копії витягу з по господарської книги (а.с. 15-21), будинок АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності ОСОБА_5.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.9),ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
З копії свідоцтва про народження НОМЕР_2 (а.с. 8) видно, що батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_5.
Згідно заяви, засвідченої секретарем Новоселівської сільської ради Саратського району Одеської області (а.с.12), ОСОБА_3, мешканецьАДРЕСА_2, відмовився від своєї частки в спадкуванні майна, що залишилося після смерті батька - ОСОБА_5, на користь свого сина - ОСОБА_1.
Як видно з копії свідоцтва про народження НОМЕР_3 (а.с.6), ОСОБА_3 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Відповідно до довідок Новоселівської сільської ради Саратського району (а.с.с10,11), ОСОБА_3 дійсно є єдиним спадкоємцем першої черги на майно ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_1 проживав разом з покійним ОСОБА_5 до дня його смерті АДРЕСА_1.
Суд вважає, що в судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивач на час відкриття спадщини, після смерті дідуся фактично прийняв спадщину у вигляді вищевказаного будинку, інших спадкоємців судом не встановлено. Позивач не заявив про відмову від спадщини, тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
КЕРУЮЧИСЬ СТ. СТ. 524, 525, 529, 548, 549, 553 ЦК УКРАЇНИ, В РЕДАКЦІЇ 1963 РОКУ, СТ. СТ. 3-8, 10, 11, 60, 130, 212-215, 218, 294 ЦПК УКРАЇНИ,
СУД -
ВИРІШИВ:
ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОВНІСТЮ. ВИЗНАТИ ЗАОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ПРАВО ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ НА ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК АДРЕСА_1, ЩО НАЛЕЖАВ ОСОБА_5, ЯКИЙ ПОМЕР ІНФОРМАЦІЯ_1.
ЗАЯВА ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ МОЖЕ БУТИ ПОДАНА ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ.
АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА ПОДАЄТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДВАДЦЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
СУДДЯ: