Судове рішення #162403
05/148-64А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

              

ПОСТАНОВА


ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"21" вересня 2006 р.

Справа № 05/148-64А.



за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захистуінвалідів, м.Луцьк

до відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Дружба”, с.Купичів Турійського району  

про стягнення 4083,18 грн.                                  

суддя   Бондарєв С.В.  

секретар  Кулай А.В.

                                      

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача : Ліщук А.В. – дов. №06.10/6 від 07.02.2006р..

від відповідача : н/з.


Позивачу були роз’яснені права та обов’язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України.

Згідно клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснюється, ведеться протокол судового засідання. Заяви про відвід складу суду не надходило.


СУТЬ СПОРУ:  Позивач звернувся до суду  просить стягнути з відповідача 4083,18  грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу працевлаштування в 2005 році 1 інваліда.

          Відповідач в поясненні від 21.09.2006р. повідомив, що у відповідності до протоколу зборів від 15.01.2005р. встановлено, що інваліди в 2005 році  повинні відпрацювати не менше 25 днів в рік (сезонний характер роботи). Крім того, кількість працюючих інвалідів становить 9 чоловік, а в звіті про зайнятість не вказано 1 інваліда: Мурга Євгенію Євтухівну.  

          Матеріалами справи встановлено:

          Згідно ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні ” від 21.03.1991р. № 875-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями)(надалі – Закон України) для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця .

          Статтею 20 Закону України передбачено, що підприємства (об’єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання , де кількість працюючих інвалідів менша , ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

          Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача складає 214 особи, чисельність інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно  4-х відсотковому нормативу – 9 осіб. Згідно розділу ІІ звіту „Список працюючих інвалідів – штатних працівників, які були зайняті на підприємстві у 2005 році” у відповідача працювали 8 інвалідів.

          Як встановлено в судовому засіданні, згідно протоколу зборів уповноважених СВК „Дружба” від 15.01.2005р. встановлено, що інваліди в 2005 році  повинні відпрацювати не менше 25 днів в рік (сезонний характер роботи). Кількість працюючих інвалідів в СВК „Дружба” становить 9 чоловік, а в звіті про зайнятість помилково не вказано 1 інваліда: Мурга Євгенію Євтухівну, що підтверджується випискою із трудової книжки.

          Таким чином,  враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги Фонду соціального захисту інвалідів щодо застосування штрафних санкцій за 1 нестворене робоче місце для працевлаштування інвалідів до задоволення не підлягають, оскільки відповідачем доведено виконання нормативу по працевлаштуванню 1 інваліда .

          На підставі викладеного,  керуючись Законом України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст. 70, 71, 76, 79, 86, 87-89, 159, 160 - 163 КАСУ, господарський суд,-

постановив :

В позові Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Луцьк до Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Дружба”, с.Купичів Турійського району про стягнення 4083,18  грн.  штрафних санкцій - відмовити .


Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного господарського суду України.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.





Дата виготовлення

повного тексту

постанови – 26.09.2006р.


          Суддя                                                             Бондарєв. С.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація