09.06.2011
Справа № 22ц-613/2011р. Головуючий у першій
інстанції Фисюк О.І.
Категорія Доповідач у апеляційній
інстанції Водяхіна Л.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2011 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого - Клочка В.П.,
суддів - Водяхіної Л.М., Птіціної В.І.,
при секретарі - Одажиу Л.І.,
за участю - прокурора Гукасян Х.А. та представника ОСОБА_3 – ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 – ОСОБА_4 на ухвалу Ленінського районного суду м. Севастополя від 07 грудня 2010 року по цивільній справі за заявою заступника прокурора м. Севастополя в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради, Державного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» до ОСОБА_3, ОСОБА_5 про скасування рішення третейського суду,-
В С Т А Н О В И Л А:
У серпні 2010 року прокурор м. Севастополя звернувся до суду з заявою в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради, Держаного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об’єктів нерухомого майна» про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Севастопольській торгово-промислової палаті від 19.03.2009 року по справі №35/06-13/2009 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про визнання права власності на кафе-бар «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Вимоги мотивовані тим, що при розгляді справи були порушені інтереси Севастопольської міської Ради, оскільки саме на цей орган місцевого самоврядування покладений обов’язок видачі документів про право власності, а також порушені інтереси Держаного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об’єктів нерухомого майна», оскільки саме цей орган здійснює державну політику в сфері державної реєстрації речових прав на об’єкти нерухомого майна.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Севастополя від 07 грудня 2010 року скасоване рішення Постійно діючого третейського суду при Севастопольській торгово-промислової палаті від 19.03.2009 року по справі №35/06-13/2009 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про визнання права власності на кафе-бар «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Не погодившись з ухвалою суду представник ОСОБА_3 – ОСОБА_4, подала апеляційну скаргу, в якій ставить питання про скасування ухвали суду та постановлення нового рішення, яким відмовити прокурору м. Севастополя у задоволенні заяви про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Севастопольській торгово-промислової палаті від 19.03.2009 року по справі №35/06-13/2009. Вважає, що ухвала суду першої інстанції постановлена з порушенням норм процесуального права.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав .
Постановляючи рішення суд першої інстанції виходив с того, що рішення третейського суду прийнято з перевищенням компетенції в порушення вимог чинного законодавства.
З такими висновками суду першої інстанції погоджується судова колегія.
З матеріалів справи вбачається, що 22.04.1999 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 був укладений у простій письмовій формі договор купівлі-продажу бару «ІНФОРМАЦІЯ_2» («ІНФОРМАЦІЯ_1»), розташованого на АДРЕСА_1
24.02.2009 року сторони уклали третейську угоду про передачу до третейського суду у складі одного судді спору про визнання припиненим права власності ОСОБА_5 та визнання права власності за ОСОБА_3 на кафе-бар «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Рішенням третейського суду від 19.03.2009 року позов ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про визнання права власності на об’єкт нерухомості - задоволений.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про третейські суди» юридичні та/або фізичні особи мають право передати на розгляд третейського суду будь-який спір, який виникає з цивільних чи господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом. Спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди, яка відповідає вимогам цього Закону.
За змістом ст.2 Закону України «Про третейські суди» третейська угода - угода сторін про передачу спору на вирішення третейським судом.
Тобто, передумовою укладання третейської угоди та однією із підстав звернення до третейського суду є наявність спору.
Аналізуючи зміст третейської угоди, колегія суддів приходить до висновку, що сторони передали на вирішення третейського суду не спір, а належне оформлення права власності на нерухоме майно.
Таким чином, оскільки третейська угода не відповідає закону, то рішення третейського суду не відповідає вимогам ч.1 ст.51 Закону України «Про третейські суди», у зв’язку з чим суд першої інстанції прийшов до вірного висновку щодо скасування рішення третейського суду.
На підставах викладеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, ухвала суду ухвалена у відповідності до норм матеріального та процесуального права і підстав для її скасування чи зміни немає.
Керуючись ст.ст.303, 304, п.1 ч.2 ст.307, п.1 ч.1 ст.312 ст.ст.313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 – ОСОБА_4 - відхилити.
Ухвалу Ленінського районного суду м. Севастополя від 07 грудня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий: В.П.Клочко
Судді: Л.М.Водяхіна
В.І.Птіціна