Судове рішення #16231211


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2011 року                                                             Справа № 1170/2а-2040/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд      

в складі головуючого: судді   Петренко О.С.        

за участю секретаря: Господарікова М.О.

представників:

позивача   - клопотання про розгляд справи без участі                    

відповідача –не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі

до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про відшкодування заборгованості по страхових внесках,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі (далі по тексту УПФ України в Кіровоградському районі) звернулося в адміністративний суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про відшкодування заборгованості по страхових внесках.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у відповідача виникла заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка в добровільному порядку не відшкодована.

Представник позивача, належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи, в судове засідання не прибув, при цьому надавши клопотання про розгляд справи за його відсутності та позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув, поштова кореспонденція, яка була направлена відповідачу за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, повернулась до суду  з відміткою "за зазначеною адресою не проживає".

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходяться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою -підприємцем.

Суд вважає, що незнаходження фізичної особи-підприємця за вказаною в реєстраційних документах адресою, без внесення відповідних змін до Реєстру, є відмовою від отримання повістки, а тому, відповідно до ст. 37 КАС України, відповідач вважається таким, що його повідомлено про дату, час та місце судового засідання.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, здійснивши оцінку наявних в матеріалах справи доказів, дійшов висновку, що даний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Право звернення до адміністративного суду УПФ України в Кіровоградському районі як суб'єкта владних повноважень із позовом про стягнення недоїмки по страховим внескам передбачено ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( далі Закон №1058-ІV), у зв'язку з чим, суд вважає даний позов прийнятним до розгляду.

Правовідносини щодо стягнення несплачених (неперерахованих) або несвоєчасно сплачених (несвоєчасно перерахованих) страховиками страхових внесків регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована в УПФУ в Кіровоградському районі як платник страхових внесків /а.с.8-10/.

Відповідно до ч.3 ст.106 Закону №1058-ІV платником протягом 10-денного терміну не було сплачено узгоджені вимоги від 05.11.2010 року № 52 та від 01.02.2011 року № 113, тому борг (недоїмка) підлягає стягненню у судовому порядку, при цьому заходи досудового врегулювання спору не застосовуються /а.с. 5-6/.

Згідно ч. 1 ст. 15 Закону №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 того ж Закону, страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.

Статтею 1 Закону №1058-ІV, страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

На підставі ч. 3 ст. 18 вищезазначеного Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно ч. 4 ст. 20 того ж Закону, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону №1058-ІV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.

На підставі ч.2 ст.106 Закону №1058-ІV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно ст. 106 Закону №1058-ІV, за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - уразі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Відповідно до п.п.10.1 п.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.122003 р. №21-1, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків та своєчасно не сплачені фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день простроченого платежу, тобто на фактично погашену суму недоїмки.

У відповідності до Закону України №2461-VI від 17 липня 2010 року "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якого фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)та члени сімей, зазначених осіб , які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з липня 2010 року зобов'язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка згідно Закону України "Про внесення змін до  Декрету КМУ "Про прибутковий податок з громадян" та указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності", що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

Судом встановлено, що сума заборгованості  ФОП ОСОБА_1 складається з:

липень 2010 року - 294 грн.82 коп. (мінімальний страховий внесок), сплачено –50,40грн., борг –244,42 грн.;

серпень 2010 року - 294 грн.82 коп. (мінімальний страховий внесок), сплачено –58,80 грн., борг –236,02 грн.;

вересень 2010 року -294 грн.82 коп. (мінімальний страховий внесок), сплачено –50,40 грн., борг –244,42 грн.;

жовтень 2010 року - 301 грн.12 коп. (мінімальний страховий внесок), сплачено –16,80 грн., борг –284,32 грн.;

листопад 2010 року - 301 грн.12 коп. (мінімальний страховий внесок), сплачено –50,40грн., борг –250,72 грн.;

грудень 2010 року - 306 грн.10 коп. (мінімальний страховий внесок), сплачено -  50,40грн., борг –255,72 грн.;

Загальна сума боргу становить –1515 грн. 60 коп., яка станом на час розгляду справи по суті не сплачена.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 1515 грн. 60 коп., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України  у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа  судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86,94, 159-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи–підприємця ОСОБА_1 (ід. код - НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі (МФО 323475, р/р 256053121217 в Кіровоградське облуправління ВАТ ДОБУ код 20650071) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування в сумі 1515 (одна тисяча п’ятсот п’ятнадцять) грн. 60 коп.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України –з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.


Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                            підпис                                  О.С. Петренко

Згідно з оригіналом

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація