Судове рішення #16227037

Справа № 2п-2758/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2009 року Ужгородський міськрайонний суд

Закарпатської області в складі: головуючого - судді Ференц A.M.

при секретарі Пазяк С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді справу за позовом ОСОБА_1 до Ужгородської районної державної нотаріальної контори про визнання права власності на житловий будинок,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з вищевказаною заявою, мотивуючи тим, що він є спадкоємцем майна померлого дядька- Конкус ОСОБА_2. Оскільки останній не зареєстрував свій будинок, де мешкав, а саме будинок АДРЕСА_1, то позивач просить в судовому порядку визнати за ним право власності на вказаний будинок в порядку спадкування.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав і просив задовольнити.

Відповідач надав суду заяву про розгляд справи у їх відсутності. Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню на підставі наступного.

Згідно рішення Кіблярівської сільської ради Ужгородського району від 21.03.1991 року № 10 та додатку до нього за ОСОБА_3 було оформлено право власності на житловий будинок АДРЕСА_1

Як вбачається з свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1

У відповідності до заповіту від 12 червня 1997 року, посвідченого у Кіблярській сільській раді ОСОБА_3 заповів все своє майно ОСОБА_1.

Рішенням реєстратора Ужгородського районного БТІ ОСОБА_1. було відмовлено в реєстрації права власності на будинок АДРЕСА_2., оскільки попереднім власником реєстрація проведена не була.

Як вбачається з довідок, виданих Кіблярським сільським головою, ОСОБА_1 після смерті свого дядька доглядав за його будинком, сплачував податки, обробляв город, тобто фактично вступив в управління по розпорядженню майном.

У відповідності до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Статтею 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Статтею 1233 ЦК України визначено, що заповіт є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, а статтею 1223 ЦК України встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Оцінивши належні та допустимі докази в їх сукупності, беручи до уваги також лист Міністерства юстиції України від 21.02.2005 року, в якому зазначено, що у разі смерті власника нерухомого майна, на яке первинна реєстрація не була проведена і правовстановлювальний документ відсутній, питання визначення належності цього майна попередньому власнику та наступного його власника повинно вирішуватися у судовому порядку, суд приходить до висновку, що спадковий будинок належав померлому на праві власності, і позивач має право власності в порядку спадкування на вищевказаний будинок.

Керуючись ст.ст. 209-213 ЦПК України, 1216, 1218, 1233 ЦК України, лист Міністерства юстиції України від 21.02.2005 року суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, власником будинку АДРЕСА_1

Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за померлим ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Закарпатської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана на протязі 10 днів після проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація