Судове рішення #16226993

2п-3887/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2009 року Ужгородський міськрайонний суд

Закарпатської області в складі:

судді - Машкаринця І.М.

при секретарі - Голяна О.В.

з участю позивачки - ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгород цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання їх неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки всіх заробітків відповідача та стягнення заборгованості по аліментах за період з лютого по травень 2009 року в розмірі 800 гривень.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала повністю.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав частково та пояснив, що дійсно не виділяв коштів на утримання дитини з лютого 2009 року, але в кінці 2007 року ним було придбано в борг для дитини комп’ютер вартістю 2000, 00 гривень із кінцевим строком погашення заборгованості - червень 2009 року. Вважає, що частка позивачки у придбанні вказаної техніки повинна становити 800 гривень, а тому просить суд зарахувати вказану суму в рахунок заборгованості по аліментах за період з лютого по травень 2009 року.

Щодо стягнення аліментів, починаючи з травня 2009 року, не заперечує.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 видане повторно 06.06.2008 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану Ужгородського міськрайонного управління юстиції Закарпатської області/.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частка заробітку (доходу), яка підлягає стягненню як аліменти з відповідача, суд визначає в розмірі 1/4 частини всіх його видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 слід стягнути на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання їх неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини заробітків ОСОБА_2, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.05.2009 року, і до досягнення дитиною повноліття.

Вимоги позивачки щодо стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини за минулий період з лютого по травень 2009 року до задоволення не підлягають, так як відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, за винятком випадків коли позивач надасть докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати, але такі докази суду надані не були.

На підставі наведеного, керуючись ст.. 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 4, 5, 14, 60, 209, 212-213, 294, 367 ЦПК України, суд, -

РІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця АДРЕСА_1, працюючого ТОВ «Велл», на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки м.Шепетівка, Хмельницької області, мешканки АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, в розмірі 1/4 частини його заробітків, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.05.2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. держмита.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 225 гривень витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація