Судове рішення #16226654

2п-923/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2009 р. м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:

головуючого судді - Микуляк П.П.

при секретарі - Король К.І.

за участю позивачки ОСОБА_1.

представника відповідача ТОВ «МЕД ПАРК Україна» - Гайович К.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ «МЕД ПАРК Україна» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої неправомірними діями, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Ужгородського міськрайонного суду із вказаною позовною заявою, мотивуючи її тим, що вона є власником транспортного засобу «Мітцубісі Аутлендер» реєстраційний номер НОМЕР_1. 14.10.2008 р. біля 11 год. залишила вказаний транспортний засіб біля магазину «Європа-2000» на пл. Шандора Петефі в м. Ужгороді на дозволеній ПДР України стоянці, після чого зайшла до вказаного магазину.

Повернувшись до свого автомобіля, побачила, що переднє колесо автомобіля було заблоковано спеціальним блокувальним пристроєм. Через декілька хвилин до неї підійшов працівник ТОВ «МЕД ПАРК Україна» та запропонував розблокувати колесо за 60 грн. На прохання пояснити, на якій підставі заблоковано колесо представник пояснив, що він виконує вказівки свого керівництва, а також діє на підставі рішення IV сесії Ужгородської міської Ради від 23.05.2008 р.

Позивач вважає, що такими діями відповідача було порушено її права, а саме через рішення вищевказаної сесії, її примушено до виконання дій, які вона не бажала вчиняти, а також завдано їй моральну шкоду у вигляді підриву авторитету, як законослухняного громадянина.

Вказані вимоги позивачка ОСОБА_1 підтримала в судовому засідання та просила стягнути з відповідача 60 грн. понесених затрат та 50 тис. грн. моральної шкоди.

Представник відповідача Гайович К.П. в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що ТОВ «МЕД ПАРК Україна» діяло відповідно до рішення Ужгородської міської Ради, крім того, позивачем не доведено вимоги в частині стягнення моральної шкоди.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими такі факти та відповідні ним правовідносини: при розблокуванні колеса працівник товариства видав позивачу фіскальний чек за виконання робіт із блокування та розблокування коліс транспортного засобу 14.10.2008 р. № 5558/5.

Згідно ст.221 КпАП України справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.122 КпАП (порушення правил зупинки чи стоянки), розглядають судді районних, міськрайонних судів.

Таким чином представник ТОВ «МЕД ПАРК Україна» не мав права вирішувати питання щодо винуватості позивача у вчиненні правопорушення, тому що останній не виконував функції судової влади. Але оскільки він діяв на виконання Рішення IV сесії Ужгородської міської Ради 5-го скликання №713 від 23.05.2008 р та розпорядження ТОВ «МЕД ПАРК Україна», суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають до часткового задоволення з таких підстав.

Згідно з ч.16 ст.6 Закону України «Про дорожній рух» міські ради народних депутатів можуть накладати адміністративні стягнення за порушення законодавства у сфері дорожнього рух та його безпеки тільки в межах своєї компетенції.

Відповідно до ст.ст.214, 221 КпАП України розглядати справи про порушення вимог правил зупинки і стоянки покладено виключно на судові органи.

Враховуючи наведене, вбачається, що Рішення IV сесії 5-го скликання Ужгородської міської Ради від 23.05.2008 р. слід розцінювати як перевищення повноважень, передбачених ст.ст. 140-146 Конституції України, ст.30 Закону України «Про органи місцевого самоврядування».

Крім того, дії ТОВ «МЕД ПАРК Україна» слід розцінювати такими, що посягає на власність, оскільки відповідно до вимог ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, жодний державний або інший орган не має права втручатися у здійсненні власником вищевказаних повноважень, або встановлювати не передбачені законодавчими актами України, додаткові обов’язки чи обмеження.

Такими вищевказаними діями ТОВ «МЕД ПАРК Україна» нав’язало позивачці правочин, який остання не бажала укладати та не мала наміру сплачувати послуги, які не замовляла.

Відповідно до ст.215 ЦК України підставою недійсності правочину є недотримання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, що встановлені ч.ч.1-6 ст.203 ЦК України.

Отже, з наведеного вище вбачається, що волевиявлення позивачки щодо сплати коштів за розблокування колеса автомобіля було вимушеним, остання не замовляла його блокування і сплатила кошти всупереч своїй волі, оскільки існували обставини, а саме - багатолюдність на площі, а необхідність терміново виїхати позбавила позивачку можливості з’ясувати правомірність дій позивача.

За такими обставинами стягнуті з позивачки 60 грн. слід вважати безпідставними і вказана сума підлягає поверненню. Крім того, позивачка просила стягнути з відповідача 50 тис. грн. моральної шкоди, посилаючи на те, що неправомірні дії представника відповідача спричинили їй моральну шкоду. Після того, як її фактично примусили заплатити гроші, які були в неї на той час, вона почувала себе принизливо, знервовано, що відбивалося на ступені її співпраці з оточуючими студентами, оскільки позивачка займає посаду викладача.

Згідно ст.1167 ЦК України моральна шкода завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, що її завдала.

Виходячи із засад розумності та справедливості, оцінюючи докази, надані позивачем, суд вважає, що достатньою сумою компенсації за спричинення моральної шкоди буде 10 тис. грн.

На підставі наведеного керуючись п.1.5. п.31.4. «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою KM України №1306 від /010.2001/ ст.ст.214, 221 КпАП України, ч.16 ст.6 Закону України «Про дорожній рух», ст. ст. 140-146 Конституції України, ст.30 Закону України «Про органи місцевого самоврядування», ст.ст.215, 219, 1167 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 14, 60, 61, 81, 88, 208, 209, 21, -215, 218, 294 ЦПК України, суд, -

РІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задоволити частково.

Стягнути з ТОВ «МЕД ПАРК Україна» на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду заподіяну неправомірними діями щодо блокування коліс транспортного засобу та надання послуг з їх розблокування в розмірі 60 грн. та моральну шкоду в розмірі 10 тис. грн..

Стягнути з ТОВ «МЕД ПАРК Україна» на користь держави державне мито в розмірі 483 грн.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація