Судове рішення #16217018

Справа № 2-а-399/2009р.

ПОСТАНОВА

ім’ям УКРАЇНИ

29 липня 2009 року Корюківський районний суд Чернігівської області

у складі:

головуючого - судді Крапивного В.І.,

при секретарі - Лашко Л.І.,

з участю позивача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Корюківка у приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання рішення Комісії зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, протиправним, -

встановив:

15 квітня 2009 року позивач звернувся до Корюківського райсуду з цим адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним і скасувати рішення Протоколу № 6 від 12 лютого 2009 року Комісії зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при Чернігівській ОДА про відмову в наданні позивачеві статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи 4 категорії та відмову у видачі посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС і просить зобов’язати Комісію надати йому цей статус з видачею відповідного посвідчення.

В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав повністю і наполягає на їх задоволенні.

Представник відповідача в п’ятий раз у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, відповідач належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки свого представника не повідомив, тому суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наданих документів.

Вислухавши доводи позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Рішенням Корюківського райсуду від 9 січня 2009 року, яке набрало чинності 20 січня 2009 року, встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с Козилівка Корюківського району Чернігівської області, проживав у м. Корюківці Чернігівської області за адресою: вул. Червонохутірська, № 79 (зараз № 86) з 11 червня 1987 року по 28 серпня 2002 року. Корюківська міська рада на підставі рішення суду 20.01.2009р. за вих. № 557 видала йому відповідну довідку про підтвердження факту проживання у вказаний період в м. Корюківка, територія якого віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»...» (з послідуючими змінами і доповненнями).

Для надання статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видачі відповідного посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи позивач надав відповідні документи до Чернігівської обласної державної адміністрації. Рішенням Протоколу № 6 від 12 лютого 2009 року Комісії зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при Чернігівській ОДА позивачу було відмовлено у встановленні статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видачі відповідного посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС, оскільки рішенням суду встановлено лише факт проживання з 1.06.87р. по 28.08.2002р. в м. Корюківка, а він одночасно працював на території, яка до зони посиленого радіоекологічного контролю не належить, то і відсутній факт його постійного проживання, бо згідно запису в трудовій книжці позивач з 20.12.1982р. по 07.08.1995р. працював у колгоспі «Дружба» с Охрамієвичі Корюківського району, яке до зони посиленого радіоекологічного контролю не відноситься.

Відповідно до ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом. Обов’язковість судового рішення не позбавляє осіб, які не брали участі у справі, можливості звернутися до суду, якщо ухваленим судовим рішенням порушуються їхні права, свободи чи інтереси.

Аналогічна норма права закріплена і в ст. 14 КАС України.

За таких обставин Корюківська міська рада відповідно до чинного законодавства видала позивачеві довідку про його проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Згідно п.4 ст. 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: особи, які постійно проживають або постійно працюють на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше чотирьох років, - 4 категорія.

Таким чином, проаналізувавши все вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача грунтуються на законі, підтверджені відповідними належними доказами і підлягають повному задоволенню, у зв’язку з чим слід визнати протиправним і скасувати оскаржуване рішення № 6 від 12.02.2009р. Комісії зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при Чернігівській обласній державній адміністрації, яку слід зобов’язати повторно розглянути питання з надання та встановлення позивачеві статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видати відповідне посвідчення згідно з чинним законодавством України.

Оскільки позивач, як інвалід 2-ї групи, звільнений від сплати судового збору при зверненні з позовом до суду, а облдержадміністрація є державною установою (органом влади), тому судові витрати по справі слід віднести за рахунок держави.

Керуючись ст. 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постановою КМУ від 23.07.1991р. № 106, ст. 14 ЦПК України, ст.ст. 14, 18-19, 158-163, 167, 186 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним і скасувати рішення Протоколу № 6 від 12 лютого 2009 року Комісії зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при Чернігівській обласній державній адміністрації про відмову ОСОБА_1 у наданні статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та про відмову у видачі посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи 4 категорії.

Зобов’язати Комісію зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, при Чернігівській обласній державній адміністрації повторно розглянути питання з надання та встановлення ОСОБА_1 статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видати посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи 4 категорії у відповідності з чинним законодавством України.

Судові витрати по справі віднести за рахунок держави.

На постанову суду протягом 10 днів після її складення у повному обсязі може бути подана заява про її апеляційне оскарження, а протягом 20 днів після подання заяви може бути подана апеляційна скарга до Київського Апеляційного адміністративного суду (м. Київ, вул. Поліська, 3-Б) через суд першої інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація