Судове рішення #16185123

справа №  0670/5386/11  

категорія  11.5

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2011 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді   Іваненко Т.В. ,

розглянувши в поряку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  ОСОБА_1   

до   Державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області    

про  визнання дій неправомірними, скасування постанови від 30.03.2011 р.,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області, в якому просить суд визнати дії державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області по винесенню постанови про закінчення виконавчого провадження протиправними,  скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 30.03.2010р.та відновити виконавче провадження.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заперечення, в якому просив справу слухати без його участі.

Оскільки всі особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, відповідно до ч.6 ст.12, ч.1 ст.41, ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувалося, а проведено в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Постановою Богунського районного  суду м. Житомира від 09.12.2010р.                     було зобов'язано  Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат здійснити нарахування та провести виплату недоплаченої  ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги  до 5 травня за 2010 рік відповідно до ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком, встановленого абзацом першим частини першої ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування" як прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням проведених виплат (а.с.10).

19.01.2011 року було видано виконавчий лист  (а.с. 9), який позивач подав на виконання до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області .

21.01.2011р. відповідачем було відкрито виконавче провадження (а.с.8) з примусового виконання вищевказаного виконавчого листа  про зобов'язання Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат здійснити нарахування та провести виплату недоплаченої  ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги  до 5 травня за 2010 рік та надано строк - 7 днів для добровільного виконання рішення  (постанова про відкриття виконавчого провадження на а.с. 8).

У зв'язку з невиконанням боржником судового рішення у встановлений для добровільного виконання  строк, державним виконавцем 17.02.2011р. було винесено постанову про накладення штрафу, якою на Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат накладено штраф у розмірі 340,00 грн. (а.с.24). Вказану постанову надіслано на адресу    Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат 18.02.2011р., доказом чого є копія супровідного листа № 14/3642 від 18.02.2011р. (а.с.25).

В зв'язку з подальшим невиконанням рішення суду,  відповідачем 11.03.2011р. відповідно до постанови про накладення штрафу (а.с. 26) до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат  повторно застосовано штрафну санкцію  у розмірі 680,00 грн.

30.03.2011р. відповідно до ст.ст. 75, 89 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України, відповідачем направлено подання щодо здійснення перевірки та вирішення питання про притягнення службових осіб боржника  за невиконання судового рішення на користь ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності (а.с. 27).

З вищевикладеного вбачається, що вжитими у встановленому порядку примусовими заходами, виконати рішення без участі боржника не можливо, так як рішенням суду зобов'язано конкретного  суб'єкта владних повноважень здійснити нарахування та провести виплату коштів, тобто вчинення дій які входять виключно до його компетенції.

У зв'язку з цим, 30.03.2011р. було винесено постанову  про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу   № 2а-1224/10 від 19.01.2011р. (а.с. 28).

Винесені, в ході виконання рішення суду, постанови про накладення штрафів, виділені в окреме виконавче провадження.

Відповідно до ст.  1 ЗУ "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Згідно ст.   5,  вищевказаного Закону, вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України.

Відповідно до ст. 75 ЗУ "Про виконавче провадження",  після  відкриття  виконавчого  провадження  за  виконавчим документом,   що   зобов'язує   боржника  вчинити  певні  дії  або утриматися  від  їх  вчинення,  державний   виконавець   перевіряє виконання   рішення   не  пізніше  ніж  на  наступний  день  після закінчення строку,  встановленого частиною другою статті 25  цього Закону  для самостійного виконання рішення.  Якщо рішення підлягає негайному  виконанню,  його  виконання  перевіряється  не  пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження.     У  разі  невиконання  зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає  на  боржника  штраф  відповідно  до статті  89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення.     Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено  без участі   боржника,   державний  виконавець  організовує  виконання відповідно  до  повноважень,  наданих  йому  законом,  та  вносить подання  (повідомлення)  правоохоронним  органам  для  притягнення боржника до відповідальності  згідно  із  законом.  При  цьому  на боржника  повторно  накладається  штраф  у порядку,  встановленому статтею 89 цього Закону.  У  разі  якщо  виконати  рішення   без   участі   боржника неможливо,   державний   виконавець  накладає  на  боржника  штраф відповідно  до  статті  89  цього  Закону   та   вносить   подання (повідомлення)  правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом,  після чого виносить постанову про   закінчення   виконавчого   провадження,  яка  затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець,  і  повертає  виконавчий  документ  до  суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 до  державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про закінчення виконавчого провадження є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ЗУ "Про виконавче провадження" ст.ст. , 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, суд - 

постановив:

 У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1   до державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови від 30.03.2011 р. - відмовити.

          Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня  отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                Т.В. Іваненко


  

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація