2а-3549/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2011 р. суддя Личаківського районного суду м. Львова Гірник Т. А., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Личаківському районі міста Львова про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, просить визнати дії суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язати останнього провести нарахування та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 01.01.2007 року до дати набрання законної сили постанови суду. Подано клопотання про поновлення строку звернення до суду.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, вважаю, що позовні вимоги в частині визнання дій протиправними та зобов’язання суб’єкта владних повноважень провести нарахування та виплати щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 01.01.2007р. по 08.12.2010р. слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно ч. 2 ст. 107 КАС України на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Ч. 2 ст. 99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Посилання позивача про те, що про порушення свого права він дізнався після отримання відповіді від Управління Пенсійного фонду України у Личаківському районні м. Львова слід визнати безпідставними, оскільки відсутні жодні докази про те, що особа довідалась про таке порушення свого права саме після отримання відповіді від відповідача.
Враховуючи норми процесуального закону, відсутність документально підтверджених доказів поважності причин пропуску звернення до суду, вважаю, що вимоги за період з 01.01.2007р. по 08.12.2010р. слід залишити без розгляду.
Позовна заява в частині визнання дій протиправними та зобов’язання суб’єкта владних повноважень провести нарахування та виплати щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 09.12.2010 року, відповідає вимогам ст.ст. 106, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, дану справу слід розглядати у порядку адміністративного судочинства, оскільки спірні правовідносини пов’язані із соціальними виплатами.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова в частині визнання дій протиправними та зобов’язання суб’єкта владних повноважень провести нарахування та виплати щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 01.01.2007р. по 08.12.2010р. –залишити без розгляду.
Відкрити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова в частині визнання дій протиправними та зобов’язання суб’єкта владних повноважень провести нарахування та виплати щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 09.12.2010р. до дати набрання законної сили постанови суду.
Копію ухвали направити сторонам, відповідачу разом із копією позову та додатками до нього.
Проведення попереднього засідання по даній справі слід визнати не обов’язковим.
Роз’яснити особам, які беруть участь у справі їх процесуальні права:
Стаття 49 КАС України. Права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Зобов’язати сторони подати всі докази в обґрунтування позовних вимог, чи заперечень в місячний термін. Докази, які подані з порушенням цих вимог, прийматися судом не будуть, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно із поважних причин.
У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У зв’язку з значною кількістю справ, які знаходяться у провадженні судді, впровадженням з 1 січня 2011 року автоматизованої системи документообігу суду, що обмежує можливість дотримання передбачених КАС України строків призначення справи до попереднього чи судового розгляду, про дату розгляду справи по суті сторони повідомити додатково.
На ухвалу в частині залишення адміністративного позову без розгляду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її проголошення.
Суддя Гірник Т. А.
- Номер: 2-а/2314/7966/11
- Опис: ст коштів
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-3549/11
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Гірник Т.А.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.03.2011
- Дата етапу: 04.07.2011
- Номер: 6-а/711/7/24
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а-3549/11
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Гірник Т.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.11.2024
- Дата етапу: 19.11.2024
- Номер: 6-а/711/7/24
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а-3549/11
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Гірник Т.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.11.2024
- Дата етапу: 04.12.2024
- Номер:
- Опис: д.в.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-3549/11
- Суд: Конотопський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Гірник Т.А.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.04.2011
- Дата етапу: 27.04.2011