Справа : 2-3251-2007
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2008 року Селидівський міський суд Донецької області в складі: головуючого судді Моцного О.С., при секретарі Ставицькій Л.В., за участю позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійської територіальної громади про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій вказав, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Воровське Красноармійського р-ну Донецької області. Його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Перед його народженням батьки, згідно свідоцтва про задочеріння, виданого Пустинською селищною Радою Гришинського (в теперішній час Красноармійського) району Донецької області за № 1 від 23 травня 1933 р., задочерили ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Після задочеріння їй було дано прізвище - ОСОБА_5. Таким чином ОСОБА_5 стала його сестрою.
В зв'язку з одруженням з ОСОБА_6 згідно свідоцтва про шлюб, виданого Красногорівським міським відділом РАЦС Мар'їнського р-ну Донецької області 6 вересня 1960 р., сестра змінила прізвище на ОСОБА_7. В цьому свідоцтві її дівоче прізвище записано як ОСОБА_4.
7 лютого 2007 року сестра померла. В свідоцтві про смерть вона значиться як ОСОБА_7. Останнє місце проживання сестри АДРЕСА_1.
Він вважає, що в вищевказаному свідоцтві по задочерінню сестри при його заповненні була допущена технічна помилка при написанні її батьківства і цей запис зроблено на російській мові - ОСОБА_8, а на українській мові вона повинна була бути записана як ОСОБА_5.
Після смерті сестри залишилося спадкове майно. Згідно ст. 1262 ЦПК України він є спадкоємцем другої черги по закону на спадкове майно, що залишилося після смерті сестри. З метою прийняття спадщини він в червні місяці 2007 року звернувся в нотаріальну контору м. Красногорівки, однак документи на оформлення спадщини у нього прийняті не були, так як потрібно було встановити в судовому порядку факт родинних відносин з ОСОБА_7. Весь час, який необхідний для своєчасного вирішення питання про прийняття спадщини у встановлений законом строк, ним був пропущений через збір документів про доказування родинних відносин з сестрою. Крім цього, він часто хворів, лікувався самостійно і тому не міг постійно займатися цим питанням. Просив винести рішення про надання йому додаткового строку 1 місяць, для подання заяви в нотаріальну контору для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву про слухання справи в його відсутність, позов визнає.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зібраними по справі доказами судом встановлено, що ОСОБА_1 є рідним братом ОСОБА_7. Встановлений законом строк для прийняття спадщини пропустив з поважних причин, тому його позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини до 29 лютого 2008 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до місцевого суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя.