Судове рішення #1614430
№ 2-0-192-2007 р

 

 

 

 

№ 2-0-192-2007 р.

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

 

09 січня 2008 року Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Моцного О.С., при секретарі Ставицькій Л.В., за участю заявника ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин, в якій вказав, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Воровське Красноармійського р-ну Донецької області. Його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Перед його народженням батьки, згідно свідоцтва про задочеріння, виданого Пустинською селищною Радою Гришинського (в теперішній час Красноармійського) району Донецької області за НОМЕР_1,  задочерили ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2. Після задочеріння їй було дано прізвище - ОСОБА_3. Таким чином ОСОБА_3 стала його сестрою.

В зв'язку з одруженням з ОСОБА_4 згідно свідоцтва про шлюб, виданого Красногорівським міським відділом РАЦС Мар'їнського р-ну Донецької області 6 вересня 1960 р., сестра змінила прізвище на ОСОБА_5. В цьому свідоцтві її дівоче прізвище записано як ОСОБА_2.

ІНФОРМАЦІЯ_3 сестра померла. В цьому свідоцтві вона значиться як ОСОБА_5. Останнє місце проживання сестри АДРЕСА_1.

Він вважає, що в вищевказаному свідоцтві по задочеріння сестри при його заповнення допущена технічна помилка при написанні її батьківства і цей запис зроблено на російській мові - ОСОБА_6, а на українській мові вона повинна була бути записана як ОСОБА_3.

Крім цього їх родинні відносини підтверджуються показаннями свідків : ОСОБА_7 яка мешкає : АДРЕСА_2 і ОСОБА_8, яка мешкає : АДРЕСА_3.

Рішення суду йому необхідно для оформлення спадщини, тому просив встановити, що він ОСОБА_1, 1934 р. н. є рідним братом ОСОБА_5., яка мешкала АДРЕСА_1, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.

В судовому засіданні заявник підтвердив свої вимоги та їх обґрунтування.

Представник зацікавленої особи в судове засідання не з'явився, надіслав листа про свою згоду з вимогами заявника і з проханням слухати справу в їх відсутність.

Суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.   

Свідки ОСОБА_7 і ОСОБА_8 у судовому засіданні пояснили, що на протязі багатьох років знають заявника та його померлу сестру ОСОБА_3, яка маленькою була удочерена батьками ОСОБА_1  ще до його народження. Вона все життя прожила в селі Воровське до одруження, після одруження вона взяла прізвище чоловіка ОСОБА_5.

У відповідності зі ст. 256, 257 ЦПК України справи про встановлення факту родинних відносин розглядаються судом за місцем проживання фізичної особи.

Вище викладене є підставою для задоволення вимог заявника.

Заслухавши пояснення заявника, показання свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вимоги заявника ОСОБА_1  є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів того, що ОСОБА_5., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 є  рідною сестрою ОСОБА_1

Задоволення заяви має для ОСОБА_1 юридичне значення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 257, 259 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

 

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати факт родинних зв'язків між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та ОСОБА_5, померлою ІНФОРМАЦІЯ_2, яка є його рідною сестрою.

 

Заяву про апеляційне оскарження на рішення суду  може бути подано до  місцевого суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя: підпис.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація