2-300-2008
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2008 року Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Моцного О.С., при секретарі Ставицькій Л.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Селидівської територіальної громади про визнання права власності на квартиру та грошові заощадження, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, в якому вказала, що у квартирі АДРЕСА_1 проживали її батьки ОСОБА_3 та мати ОСОБА_4. 28 вересня 1994 року Службою приватизації державного житлового фонду виробничого об'єднання “Селидіввугілля” було видано свідоцтво № 5981 про право власності на житло. Квартира стала належати її батькам в рівних частках. У 2000 році померла мати позивачки. Після смерті матері вона переїхала до батька, тому що він потребував допомоги. У 2002 році помер батько позивачки. Після його смерті вона продовжує наглядати за квартирою. Після смерті батька крім квартири залишилися грошові заощадження які знаходяться в філії 5484/026 ВАТ “Ощадбанк” НОМЕР_1, НОМЕР_2.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги позивача, просила позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Надав суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність. Позов визнали.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, законодавство, що регулює дані правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3 ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, її батьками є ОСОБА_3та ОСОБА_4.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_4 ОСОБА_5 уклала шлюб з ОСОБА_6 і їй присвоєне прізвище ОСОБА_2.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_5 ОСОБА_4. померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_6 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Стаття 1228 ЦК України передбачає, що право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 328, 1228, 1268, 1296 ЦК України, ст. ст. 213-215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2, на нерухоме майно, яке належало на праві власності ОСОБА_3 та ОСОБА_4, розташоване АДРЕСА_1 та на грошові заощадження, які знаходяться в філії 5484/026 ВАТ “Ощадбанк” та мають № рахунків НОМЕР_1, НОМЕР_2.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на квартиру розташовану АДРЕСА_1 та на грошові заощадження, які знаходяться в філії 5484/026 ВАТ “Ощадбанк” та мають № рахунків НОМЕР_1, НОМЕР_2.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано до Селидівського міського суду Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Селидівський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя