Судове рішення #1612392
Справа № 2 -494/07

Справа № 2 -494/07

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

05 червня 2007 року                                         Луцький міськрайоний суд Волинської області

в складі: головуючого-судді - Савицької Н.В.

при секретарі - Клейменовій О.Ю.

з участю позивача - ОСОБА_3

представника позивача - ОСОБА_2.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Відкритого акціонерного товариства Луцький завод комунального машинобудування "Луцьккомунмаш", Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Луцьку про відшкодування моральної шкоди, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

11.10.2006 р. ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до Відкритого акціонерного товариства Луцький завод комунального машинобудування "Луцьккомунмаш" про відшкодування моральної шкоди. Свої вимоги обґрунтовує тим, що перебував в трудових відносинах з Луцьким заводом Комунального машинобудування, на даний час це Відкрите акціонерне товариство Луцький завод комунального машинобудування "Луцьккомунмаш" ( далі ВАТ "Луцьккомунмаш" ). 04.04.1989 р. отримав на даному підприємстві трудове каліцтво. Вважає, що з вини відповідача отримував 53 грн. 21 коп. виплати за відшкодування шкоди заподіяної ушкодженням здоров"я під час виконання трудових обов'язків замість 107 грн. 21 коп. Сума недоплати становить 2970 грн., з 01.09.1996 р. по 01.04.2001 р. Неправомірними діями відповідача йому завдано моральну шкоду в розмірі 10000 грн., які просить суд стягнути з ВАТ "Луцьккомунмаш".

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позовну заяву підтримали з підстав в ній зазначених. Просили суд, позов задовольнити.

Представник відповідача ВАТ "Луцьккомунмаш" в судове засідання не з'явився проте, подав письмову заяву про розгляд справи у його відсутності.

Зі згоди позивача, суд постановляє рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

Про заочний розгляд справи суд постановив ухвалу від 05.06.2007 р.

Ухвалою суду від 14.11.2006 р. до участі у справу залучено співвідповідача Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Луцьку.

Представник відповідача Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Луцьку в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, проте, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

 

2

Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Луцьку.

Заслухавши пояснення осіб які беруть участь у справі, оцінивши зібрані та дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку що позов підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до п. 28,30,38,43 Правил відшкодування власником підприємства, установи і організації або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.1993 р. № 472 ( із змінами і доповненнями до них, затвердженими Постановами Кабінету Міністрів України від 18.07.1994 р. № 492 та від 03.10.1997 р. № 1100 ) розрахунок, виплату, перерахунок розміру відшкодування шкоди заподіяної здоров'ю в зв'яку з ушкодженням здоров'я проводить власник підприємства на якому заподіяне ушкодження здоров'я.

В судовому засіданні встановлено, що з вини ВАТ "Луцьккомунмаш" позивач не в повному розмірі з 1996 р. до 01.04.2001 р. - 2970 грн. ( до передачі справи до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві ) отримував виплату за відшкодування шкоди заподіяної здоров'ю в зв'язку з ушкодженням здоров'я, що підтверджується письмовим повідомленням Територіальної державної інспекції праці у Волинській області від 19.01.2004 p., повідомленням прокуратури м. Луцька від 14.04.2006 р. (а.с. ).

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 про порушення свого права довідався в січні 2004 p., що підтверджується листом Територіальної державної інспекції праці у Волинській області від 19.01.2004 р. (а.с.   )

Згідно ст. 237-1 Кодексу законів про працю України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.

Відповідно до ст. 1167 ч.1 Цивільного кодексу України моральна шкоди, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльність, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених ч.2 цієї статті.

Суд вважає, що належним відповідачем є ВАТ "Луцьккомунмаш", оскільки, з його вини ОСОБА_1 не в повному розмірі отримував страхові виплати, а тому в позові до Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Луцьку слід відмовити за безпідставністю.

Вирішуючи позовну вимогу про стягнення з відповідача ВАТ "Луцьккомунмаш" в користь ОСОБА_3 суми в розмірі 10000 грн. за завдану моральну шкоду в порядку ст. 237-1 КЗпП України, ст. 1167 ЦК України, суд прийшов до висновку, про наявність підстав для стягнення моральної шкоди, однак, в розмірі, що є значно меншим від заявлених вимог, тобто, в розмірі 1500 грн., а в решті частини позовної вимоги слід відмовити за безпідставністю.

Визначаючи розмір моральної шкоди суд виходить з засад розумності, виваженості та справедливості, та враховує ті обставини, що у позивача були порушенні нормальні життєві зв'язки, а саме моральні страждання в зв'язку з недоплатою розміру відшкодування шкоди завданої трудовим каліцтвом, що вимагало від нього додаткових зусиль для організації свого життя, тощо.

Керуючись,ст.ст. 10,11,57,58,59,60,88,208,209,210,212,213,214,215,224-226,ЦПК України; ст. 1167 ЦК України, ст. 237-1 КЗпП України, суд -

 

3

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Луцький завод комунального машинобудування "Луцьккомунмаш" в користь ОСОБА_1суму в розмірі - 1500 (одна тисяча п'ятсот) грн. за завдану моральну шкоду.

В решті вимог відмовити.

В позові до Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Луцьку - відмовити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Луцький завод комунального машинобудування "Луцьккомунмаш" в користь держави суму в розмірі - 8 грн. 50 коп. судового збору.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Луцький завод комунального машинобудування "Луцьккомунмаш" суму в розмірі - 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31216259700002, отримувач міський бюджет м. Луцьк, банк отримувач ГУДК у Волинській області, МФО 803014.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення.

Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження рішення суду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація