Судове рішення #1612183
2-1612/2007

2-1612/2007

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

27 червня 2007 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого - судді Островської О.П,

при секретарі - ЛинникЛ.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Луганська справу за позовом

ОСОБА_1 до Управління комунальним майном Луганської міської ради

про визначення долі в загальній сумісній власності та про визнання права власності, -

 

Встановила:

 

У травні 2007 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Управління комунального майна Луганської міської ради,  в якому послалася,  що на підставі свідоцтва про право власності на житло від 11 листопаду 1993 року,  отриманого у порядку приватизації,  їй та її матері ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належала квартира АДРЕСА_1,  тобто кожній по 1/2 частині. ІНФОРМАЦІЯ_1 її мати померла,  позивачка є її єдиною спадкоємицею,  фактично прийняла спадщину,  яка залишилася після смерті матері. Однак оформити свої спадкові права на належну померлій матері 1/2 частину вказаної квартири не може,  оскільки їх долі офіційно не визначені. Тому позивачка просить визначити її долю та долю померлої матері у спірній квартирі на 1/2 частині та визнати за нею у порядку спадкування право власності на 1/2 частину вказаної квартири,  належну померлій матері.

У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги,  дала суду пояснення,  аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача до судового засіданні не з'явився,  надано заяву про розгляд справи за відсутності представника,  заперечень проти позову немає.

Заслухавши пояснення сторін,  дослідивши надані докази,  суд приходить до наступного.

Згідно зі  ст.  112 ЦК УРСР ( 1963 p.). Закону України « Про власність»,  Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» громадяни можуть мати у спільній сумісній,  або частковій власності квартиру у порядку приватизації державного житлового фонду.

Зі змісту вказаних норм права випливає,  якщо у спільній власності частки співвласників не визначені і інша домовленість відсутня,  їх частки визнаються рівними.

Судом встановлено,  що на підставі свідоцтва про право власності на житло від 11 листопада 1993 року,  отриманого у порядку приватизації,  позивачці та її матері ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належала квартира АДРЕСА_1. При цьому у вказаному свідоцтві частки власників,  тобто позивачки та її матері не визначені,  доказів того,  що між позивачкою та її матір'ю мала місце домовленість щодо розміру належних кожній з них часток,  суду не надано

Вказані обставини підтверджуються    поясненнями позивачки,  свідоцтвом про право власності на житло.

Таким чином,  суд вважає можливим визначити    частки позивачки та її матері у праві власності на вказану квартиру у рівних частках,  тобто кожній по 1/2 частині.

Згідно зі  ст.  529 ЦК УРСР (1963 р.) спадкоємцями першої черги є один з подружжя,  діти,  батьки померлого.

 

2

 

У відповідності зі  ст.  549 ЦК УРСР (1963 р.) спадщина може бути прийнята спадкоємцями протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини,  тобто з дня смерті спадкодавця,  шляхом подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини,  або шляхом фактичного вступу успадкування.

Як передбачено  ст.  548 ЦК УРСР (1963 р.) спадкоємець,  який прийняв спадщину стає власником спадкового майна з моменту відкриття спадщини.

Судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 мати позивачки померла. Таким чином,  після смерті матері позивачки відкрилася спадщина на належну їй 1/2 частину вказаної квартири,  яка є спадковим майном.  Позивачка є її єдиною спадкоємицею,  фактично прийняла спадщину,  яка залишилася після смерті матері.

Вказані обставини підтверджуються поясненнями позивачки,  свідоцтвом про її народження,  свідоцтвом про смерть матері позивачки,  свідоцтвом про смерть батька позивачки,  довідкою нотаріальної контори,  домовою книжкою на спірну квартиру,  паспортом позивачки.

Таким чином,  суд вважає,  що позивачка,  як спадкоємиця після смерті своєї матері,  набула права власності на належну матері 1/2 частину спірної квартири. Однак оформити свої спадкові права на належну померлій матері 1/2 частину вказаної квартири вона не може,  оскільки їх долі у свідоцтві про право власності на житло на спірну квартиру офіційно не визначені.

За таких обставин суд вважає,  що позивачка вправі звернутися до суду за захистом свого спадкового права,  оскільки іншим шляхом підтвердити таке своє право вона не має можливості.

Керуючись  ст.   ст.  10, 11, 59, 60,  209, 212, 214-215,  218   ЦПК України,   ст.   ст.  112,  529 548,  549 ЦК УРСР (1963 р.),  суд, -

 

Вирішив:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати,  що частка ОСОБА_1 у спільнім суміснім майні у вигляді квартири АДРЕСА_1,  становить 1/2 частку.

Визначити,  що частка померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у спільнім суміснім майні у вигляді квартири АДРЕСА_1,  становить 1/2 частку.

Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2,  померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на належну їй 1/2 частину квартири АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: 6/718/64/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1612/2007
  • Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
  • Суддя: Островська О.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.10.2019
  • Дата етапу: 21.10.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація