РІШЕННЯ
Іменем України
заочне рішення суду №2-850/07
08.06.2007 р. м. Донецьк
Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:
головуючої судді Карпушової О.В.
при секретарі Дмитрусенко К.О.
за участю сторін представник позивача ОСОБА_1
третя особа ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по позов виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав , -
ВСТАНОВИВ:
12.03.2007 р. до суду надійшов позов виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради, в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3, до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав. Позивачем зазначено, що відповідачі є батьками неповнолітнього. У зв'язку з тим, що відповідачі тривалий час не піклуються про дитину до них звернулася бабуся неповнолітнього ОСОБА_2 про позбавлення вказаних осіб батьківських прав. Зазначено, що ОСОБА_5, мати дитини, веде аморальний уклад життя, зловживає спиртними напоями, наносила побої дитині, на теперішній час проживає окремо від сина, життям дитини не цікавиться, про нього не турбується. Батько неповнолітнього, ОСОБА_4, також не піклується про сина, місце знаходження його не відомо, значиться у розшуку. На підставі вказаного, у зв'язку з тим, що відповідачі тривалий час ухиляються від виконання покладених на них обов'язків по вихованню і утриманню сина, позивач просить позбавити відповідачів батьківських прав відносно сина і передати малолітнього ОСОБА_3, 1999 року, на виховання бабусі ОСОБА_2 .
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримала заявлені вимоги.
Відповідачі у судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, згідно вимог ст. 74 ЩТК України, що підтверджено поштовим повідомленням. Згідно ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У зв'язку з тим, що від відповідачів не надійшло повідомлення про причини неявки, суд керуючись ст. 224 ЦПК України, дійшов висновку про можливість розгляду даної справи та ухвалення заочного рішення суду на підставі наявних у справі доказів, приймаючи до уваги, що позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Третя особа ОСОБА_2 підтримала позовні вимоги, пояснила, що онук ОСОБА_3 Василь проживає разом з нею, у зв'язку з тим, що відповідачі зловживають спиртними напоями, ведуть аморальний образ життя, не працюють, про дитину не підкувалися, проживають окремо і тривалий час не цікавляться життям сина, матеріальної допомоги щодо виховання онука відповідачі не надають. Просить суд задовольнити позов, передати онука їй на виховання.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, показання свідків, дослідивши матеріали справи (у відповідності зі ст. 11 ЦПК України), вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підставах.
Статтею 180 Сімейного Кодексу України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом установлено, що відповідачі ОСОБА_4 і ОСОБА_5 є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, що підтверджено свідоцтвом про народження дитини, актова запис НОМЕР_1 від 10.12.1999 р. міський відділ РАЦС м. Донецька, які проживають окремо від сина, не займаються його вихованням, не утримують його, не піклуються про нього, матеріальну допомогу на утримання сина не надають. Вказані обставини підтверджені показаннями свідків педагогів ОСОБА_6, ОСОБА_7 , які пояснили, що малолітній ОСОБА_3 знаходиться у школі-інтернаті, так як його батьки не турбуються про дитину, за
час знаходження дитини в інтернаті відповідачі дитину не провідували, матеріальної допомоги не надавали.
Встановлено, що життям і здоров'ям дитини піклується його бабуся ОСОБА_2, яка проживає за адресою АДРЕСА_1, що підтверджено актом матеріально-побутового обстеження комісії загальноосвітньої школи-інтернат № 8 м. Донецька щодо умов утримання та виховання дитини. ОСОБА_2 піклується про ОСОБА_3, згідно рішення виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради № 557/1 від 13.12.2006 p., вона призначена опікуном ОСОБА_3, 1999року народження.
Крім того, вказані обставини підтверджені висновком начальника служби по справах неповнолітніх Калінінського району м. Донецька ОСОБА_1, та рішенням виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради № 60/4 від 14.02.2007 р. про затвердження висновку служби по справах неповнолітніх відносно малолітнього ОСОБА_3. Згідно вказаних документів, відповідачі злісно ухиляється від виконання батьківських обов'язків по вихованню та матеріальному утриманню дитини, не цікавляться долею дитини, не проявляє батьківської турботи, і з цього приводу доцільніше позбавити відповідачів батьківських прав.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачі без поважної причини ухиляються від виконання обов'язків по вихованню і утриманню свого неповнолітнього сина.
Статтею 164 Сімейного Кодексу України встановлено, що підставою для позбавлення батьківських прав є ухилення мати чи батька від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Проаналізувавши викладені обставини, оцінивши зібрані докази в їхній сукупності, суд вважає, що відповідачі без поважних причин не беруть участь у належному утриманні і вихованні неповнолітньої дитини, не проявляють відносно сина батьківської уваги і турботи, таким способом ухиляються від виконання покладених на них законом обов'язків по вихованню дитини, тому позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню - позбавити відповідачів батьківських прав.
Крім того, ч. 2 ст. 166 СК України визначає, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Таким чином, відповідачі повинні утримувати свого сина, і позовні вимоги про стягнення з відповідачів аліментів є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Статтею 182 СК України передбачені обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів: стану здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші істотні обставини.
Суд, враховуючи вищевказані обставини, вважає можливим визначити розмір аліментів на утримання дитини у розмірі 1/4 частина з усіх доходів відповідача щомісячно з моменту подачі до суду позову до досягнення дитиною повноліття чи до зміни матеріального, сімейного стану, чи зміни стану здоров'я сторін.
Відповідно до ст. ст. 79, 80, 81, 88 ЦПК України, судові витрати підлягають стягненню з відповідачів.
На підставі ст. ст. 180, 164, 164, 165, 166 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208-210, 212-216, 224-227 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов виконавчого комітету Калінінської районної м. Донецька Ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_4, 1964 р. народження, ОСОБА_5, 1974р.народження, батьківських прав відносно їх неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, передавши ОСОБА_3 на виховання опікуну ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_4 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, на користь опікуна ОСОБА_2 у розмірі 1/4 частина з усіх видів заробітку (доходів), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12.03.2007 року, до досягнення дитиною повноліття чи до зміни сімейного, матеріального стану чи стану здоров'я сторін.
Стягнути з ОСОБА_5 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, на користь опікуна ОСОБА_2 у розмірі 1/4 частина з усіх видів заробітку (доходів), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для
дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12.03.2007 року, до досягнення дитиною повноліття чи до зміни сімейного, матеріального стану чи стану здоров'я сторін
Стягнути солідарно з ОСОБА_4, ОСОБА_5 на користь держави судові витрати у розмірі 51грн. та 30грн.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Заява про перегляд заочного рішення повинно відповідати вимогам ст. 229 ЦПК України.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Донецька.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
- Номер: 876/5023/15
- Опис: про стягнення грошової компенсації
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2-850/2007
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Карпушова О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.05.2015
- Дата етапу: 07.05.2015