Судове рішення #16117446

справа №  0670/2275/11  

категорія  10.1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2011 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді   Черноліхова С.В. ,

при секретарі -       Талько А.М.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом  Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області  до   фізичної особи-підприємця ОСОБА_1   про  стягнення 1732.80 грн.,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області звернулося до суду з позовом. Просило стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування, яка виникла за  липень - грудень  2010 року  в  сумі 1732, 80  грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги, фактично, визнав.

Заслухавши пояснення представника позивача і відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 14 травня 2007 року зареєстрований як фізична особа-підприємець Коростишівською районною державною адміністрацією та як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області.

Відповідно до пункту 5 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV (у редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон), страхувальниками є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок,  фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених осіб, які  беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з підпунктом 4 пункту 8 розділу "Прикінцеві положення" Закону, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного Фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

Згідно із статтею 2 Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати" та статтею 53 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", розмір мінімальної заробітної плати в Україні з 01 липня 2010 року становив 888, 00 грн., з 01 жовтня 2010 року - 907, 00 грн., а з 01 грудня 2010 року - 922, 00 грн.

Відповідно до пункту 4.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 із змінами і доповненнями, розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для  платників встановлюється за ставкою 33, 2 % суми фактичних витрат на оплату праці  працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати.

Частиною 6 статті 20 Закону передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є квартал.

Враховуючи вище наведене, мінімальний розмір страхового внеску на одну особу у липні - вересні 2010 року становив 294, 82 грн. на місяць, у жовтні-листопаді 2010 року - 301, 12 грн. на місяць, у грудні 2010 року - 306, 10 грн. Відповідно до наданого позивачем розрахунку, за ІІІ-IV квартали 2010 року зараховано 60, 00 грн. єдиного податку (по 10, 00 грн. щомісяця). Отже, заборгованість відповідача по страхових внесках за липень - грудень 2010 року становить 1732, 80 грн.

Враховуючи викладене та фактичне визнання відповідачем позову, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, стягненню не підлягають.

Керуючись Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст. ст. 86, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд

постановив:

 Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області 1732, 80 грн. заборгованості по страхових внесках за липень-грудень 2010 року.

          Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Головуючий суддя:                                                                                С.В. Черноліхов


  

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація