Судове рішення #1610916
Справа № 2-1050/2007 p

Справа № 2-1050/2007 p.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

03 травня 2007 року                    Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді                                                                                - Чернобая О.І.

при секретарі                                                                                        - Ніколаєнко В.В.

за участю позивачки                                                                            - ОСОБА_1

представника відповідача                                                                   - ОСОБА_2

третіх осіб                                                                                             - ОСОБА_3

ОСОБА_4 розглянув у попередньому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайсуду Сумської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Шосткинської міської ради,  треті особи ОСОБА_3,  ОСОБА_4 про встановлення факту належності на праві власності гаража померлому та про визнання права власності на нього по спадщині,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом,  де зазначила,  що на підставі рішення Шосткинського міськвиконкому № 519 від 26 серпня 1981 року її чоловікові ОСОБА_5 був наданий дозвіл на будівництво гаража для стоянки автомобіля по вул.  Робоча,  в автокооперативі «Светофор».

Гараж був збудований під АДРЕСА_1,  але на нього не було отримано свідоцтва про право власності.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_5,  єдиною спадкоємицею майна якого є лише вона,  бо її діти від спадщини відмовились. Через те,  що немає правовстановлюючого документу на вищевказаний гараж,  нотаріус не може видати їй свідоцтво про право власності на нього і це стало підставою для звернення в суд.

У попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала,  просила встановити факт належності на праві власності гаража АДРЕСА_1 в автокооперативі «Светофор» по АДРЕСА_1 покійному чоловіку ОСОБА_5,  а також визнати за нею право власності на цей гараж по спадщині після померлого.

Представник відповідача Виконавчого комітету Шосткинської міської ради Ларіна O.K. заперечень проти позову не має.

Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позовні вимоги підтримують.

Відповідно до ч.4  ст.  130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст.  174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4  ст.  174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд,  заслухавши пояснення сторін,  дослідивши докази по справі дійшов висновку,  що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав:

В судовому засіданні було встановлено,  що позивачка ОСОБА_1 та покійний ОСОБА_5 перебували у зареєстрованому шлюбі,  від якого мають двох дітей - ОСОБА_3 та ОСОБА_4,  яка змінила прізвище на ОСОБА_4 після реєстрації шлюбу з ОСОБА_6 /а.с. 4-5/.

Смерть ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 р. підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 06.05.2000 р. (а.с. 6).

Згідно рішення Виконавчого комітету Шосткинської міської ради народних депутатів № 519 від 26.08.1981 р. ОСОБА_5 вступив до автокооперативу та на основі цього рішення,  йому було надано дозвіл на будівництво гаража-стоянки для автотранспорту в автокооперативі «Светофор» в АДРЕСА_1,  та в подальшому згідно рішення Виконавчого комітету Шосткинської міської ради народних депутатів № 403 від 30.12.1993 р. вищевказана земельна ділянка під будівництво гаража була надана ОСОБА_5 у приватну власність (а.с. 7-12,  14, 15).

 

Та обставина,  що діти позивачки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовились від спадщини підтверджується судовим рішенням від 20.02.2002 p.,  і тому на підставі  ст.  61 ЦПК України,  факт прийняття ОСОБА_1 спадщини після смерті її чоловіка ОСОБА_5 не доказується та не підлягає повторному визнанню при розгляді даної справи.

Відповідно до  ст. 328 ЦК України,  право власності вважається набутим правомірно,  якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до  ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності,  якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно  ст.  1216 ЦК України спадкування є перехід права та обов'язків (спадщини) від фізичної особи,  яка померла (спадкодавця),  до інших осіб (спадкоємців).

Згідно  ст.  1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті,  той з подружжя,  який його пережив,  та батьки.

Відповідно до  ст. 549 ЦК України 1963 р. ввжається,  що спадкоємець прийняв спадщину,  якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

В судовому засіданні було встановлено,  що позивачка фактично вступила в управління та володіння спадковим майном 2000 р. після смерті її чоловіка ОСОБА_5,  тому слід вважати,  що вона прийняла спадщину.

Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно,  затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5,  правовстановлювальним документом,  на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.

Враховуючи те,  що в судовому засіданні було встановлено,  що спірний гараж належав ОСОБА_5 на праві власності та що позивачка фактично прийняла спадщину після його смерті,  суд прийшов до висновку,  що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись  ст.  ст. Ю,  61,  88,  130,  174,  212-215,  256 ЦПК України,   ст.  ст. 16,  328,  392,  1216,  1261,  1268,  1270 ЦК України,   ст. 549 ЦК України 1963 p.,  п.10 д.1 п.2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно,  затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати факт належності на праві власності гаража АДРЕСА_1,  розташованого в автокооперативі «Светофор» по АДРЕСА_1 померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж АДРЕСА_1,  розташований в автокооперативі «Светофор» по АДРЕСА_1 по спадщині після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_5.

Рішення може бути оскаржене в Сумський апеляційний суд через міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано,  або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація