Судове рішення #16087265


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

20 червня 2011 року                                                                  Справа № 1170/2а-2353/11

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Петренко О.С., розглянувши матеріали позовної заяви у справі

за позовом: ОСОБА_1        

до відповідача: Управління праці та соціального захисту населення Ленінського райвиконкому м. Кіровограда

про оскарження неправомірних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Ленінського райвиконкому м. Кіровограда, яким просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача по невиплаті йому заборгованості по щорічній допомозі на оздоровлення і невиплаті компенсації за неотримані путівки за 2010 рік і зобов'язати виплатити ці суми.  

Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 р. N 19-рп/2010 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI, а саме: - пункту 2 розділу I: «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України  виключити». П. 2 цього рішення було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року N 1691-VI.   

Положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.  Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Таким чином вбачається, що  на даний час п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України є чинним.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, предметом позовних вимог позивача є захист його права на належне соціальне забезпечення, тобто, відповідно до вимог ст. 18 КАС України, зазначена справа не підсудна Кіровоградському окружному адміністративному суду, натомість підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному суду.

Згідно із п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа непідсудна цьому адміністративному суду.

На підставі вищевикладеного та  керуючись ст. ст. 18, 19, 108, КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ленінського райвиконкому м. Кіровограда про оскарження неправомірних дій відповідача   - повернути позивачу.

Роз’яснити позивачу можливість звернення  з даною позовною заявою до відповідного загального місцевого суду як адміністративного (Ленінського районного суду м. Кіровограда).

Ухвала судді набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвала судді може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в  5-денний  строк з дня її  проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з одночасним направленням її копії до суду апеляційної інстанції.

          Суддя Кіровоградського окружного

          адміністративного суду                             підпис                              О.С. Петренко

Згідно з оригіналом  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація