Справа № 2- “о”-7/08 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.01.2008 року Тиврівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Мазурчака А.Г.
при секретарі Ліщишеній Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Тиврів цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту спільного проживання та факту родинних відносин, -
встановив :
Заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту спільного проживання та факту родинних відносин, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Довгополівка Тиврівського району померла його мати ОСОБА_2, яка до дня смерті постійно проживала та була зареєстрована по АДРЕСА_1.
Після її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 3.0274 га та житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1.
Він - єдиний спадкоємець за законом.
На день смерті матері він проживав разом з нею і відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України є таким, що прийняв спадщину, так як не відмовився від неї протягом шестимісячного строку. Заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори він не подавав.
Мати померла в віці 91 рік, вона не могла самостійно забезпечувати свою життєдіяльність, тому вона проживала разом з ним у його будинку по АДРЕСА_2. Будинок матері розташований по АДРЕСА_1 знаходиться на одному подвір'ї з його будинком, він старий і практично не придатний для проживання.
Встановлення даних фактів йому необхідно для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2.
Крім того, при видачі паспорта його матері її прізвище помилково було записано “ОСОБА_2” замість ОСОБА_3 і тому в свідоцтві про смерть її прізвище також записано ОСОБА_2, а в його свідоцтві про народження його прізвище записано ОСОБА_1.
Просить встановити факт, що він проживав разом із своєю матір'ю - ОСОБА_3 на день її смерті та факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Довгополівка, була його матір'ю.
В судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримав.
Заінтересована особа -Довгополівська сільська рада - проти встановлення фактів не заперечує, про що подав відповідного листа, в якому також просив розглянути справу у його відсутності.
Свідок ОСОБА_4 пояснив суду, що у с.Довгополівка проживає 4 роки. Поряд з ними проживала покійна ОСОБА_2, яка була матір'ю заявника. Він проживав разом з нею і доглядав її до дня смерті, проводив її поховання.
Свідок ОСОБА_5. пояснила суду, що вона є дочкою заявника. Вона разом з бабусею поживали по АДРЕСА_1, доглядали її до смерті. Прізвище бабусі “ОСОБА_3”, але при видачі паспорта допустили помилку і записали “ОСОБА_2”.
Суд, вислухавши пояснення заявника, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню, оскільки факт, що заявник на день смерті матері - ОСОБА_2 проживав разом з нею стверджується довідкою сільської ради № 300 від 18.12.2007 р. (а.с.10) та показами свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, допитаних в судовому засіданні.
Факт, що “ОСОБА_2” була матір'ю заявника стверджується витягом з погосподарської книги (а.с.11), де її прізвище записано також ОСОБА_3, свідоцтвом про його народження (а.с.7), де прізвище матері українською мовою записано “ОСОБА_3” та показами свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Керуючись ст.ст.11; 60; 212-215; 223; 256; 259 ЦПК України, -
вирішив :
Заяву задоволити
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Довгополівка, була матір'ю ОСОБА_1 та факт, що ОСОБА_1 проживав разом із своєю матір'ю - ОСОБА_2 на день її смерті.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський райсуд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Головуючий: А.Г. Мазурчак.