Судове рішення #1607397

Справа №2-1994/2007 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

25 травня 2007 року                              Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого-судді: Савицької Н.В.

при секретарі - Кухарській Т.В.

з участю позивача - ОСОБА_1

відповідачки - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за

позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення

розміру аліментів, -

 

встановив:

 

01.02.2007 року ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів.

Свої вимоги обґрунтовує тим,  що він з 14.05.1994 р. перебуває в повторному зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3

Від спільного подружнього життя у них народився син - ОСОБА_4  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Згідно постанови Луцького міського суду від 28.01.1998 року з позивача стягнуто аліменти на користь колишньої дружини відповідачки ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_5  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в розмірі Ул частини з усіх видів його заробітку щомісячно.

Позивач просить суд,  зменшити розмір сплачуваних аліментів на користь ОСОБА_2 до 10 %,  оскільки його сімейне становище погіршилось,  мати і дружина не працюють,  перебувають на його утриманні.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнала. Суду пояснила,  що позивач з 1998 року взагалі не сплачував аліменти на утримання неповнолітньої дочки -ОСОБА_5у зв»язку з тим,  що ніде не працював. Просила суд,  відмовити в задоволенні позову.

Позивач ОСОБА_1. в судовому засіданні позовну заяву підтримав з підстав зазначених в позовній заяві. Просив суд,  позов задовольнити.

Заслухавши пояснення осіб,  які беруть участь у справі,  дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності,  суд прийшов до висновку,  що позов безпідставний та до задоволення не підлягає.

В судовому засіданні встановлено,  що з 14.05.1994 р. позивач перебуває в повторному зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3,  що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.  6).

Від спільного подружнього життя у нього народився син - ОСОБА_4   ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  (а.с.  7).

Постановою Луцького міського суду від 28.01.1998 року з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_5

 

ІНФОРМАЦІЯ_2року народження в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісячно,  починаючи з 19 січня 1998 року та до досягнення дитиною повноліття (а.с.    ).

Згідно вищезазначеної постанови,  ОСОБА_5. видано виконавчий лист (12, 18).

З довідки про доходи № 304 від 16.05.2007 року вбачається,  що ОСОБА_1 працює на посаді ІНФОРМАЦІЯ_3 та отримує середньомісячну заробітну плату в розмірі - 600 грн. (а.с. ).

Відповідно до ч. 1  ст.  192 СК України розмір аліментів,  визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану,  погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.

Як вбачається з довідки про доходи,  позивач матеріально забезпечений,  працездатний і спроможний сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_5 в розмірі - 1А частини всіх видів його заробітку щомісячно.

Суд не вбачає підстав зменшувати ОСОБА_1 розмір аліментів,  визначених рішеням суду. Твердження позивача,  що його матеріальний стан погіршився у зв»язку з тим,  що на його утриманні знаходиться мати - пенсіонер,  дружина не працює,  суд не приймає до уваги за безпідставністю. Оскільки,  дружина працездатна,  а мати отримує пенсію,  а тому останні можуть себе забезпечувати,  тощо.

На підставі наведеного,  суд приходить до висновку,  що в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.

Керуючись  ст.  ст.  10, 13, 14, 59, 60, 81, 84, 88, 209, 213, 214, 215,  367 ЦПК України,   ст.  ст.  180,  181, 181, 184, 192 Сімейного кодексу України суд,  -

 

вирішив:

 

В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений статтею 294 ЦПК України,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація