Судове рішення #16064248

Справа № 2-а-1766/11 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.05.2011 р.                              Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

Головуючого судді Соколової Н.О.

При секретарі Сугоняко Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шостка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Шостка Сумської області про  визнання дій протиправними та зобов’язання провести перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій Управління Пенсійного фонду України в м. Шостка протиправними та зобов’язання провести перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески за 2010 рік з часу виникнення такого права, тобто з 01.03.2011 року. Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” він має право на перерахунок пенсії, так як при перерахунку пенсії відповідачем було застосовано показник середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік, однак відповідач відмовляє у корегуванні його пенсії, тому і звернувся до суду з вказаним позовом.

         27.04.2011 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі, копія якої направлена відповідачу. Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав та в установлений законодавством строк надав суду письмові заперечення на позов, в якому зазначив, що перерахунок пенсії позивачу було здійснено відповідно до чинного законодавства, просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Прийшовши до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі 16.05.2011 року судом було призначено справу до розгляду на 27.05.2011 року.

          Позивач в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву про підтримання своїх позовних вимог та слухання справи у його відсутності.

          Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча був своєчасно та належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.  

          Відповідно до  ст. 128 п. 4 КАС України, у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату , час і місце судового розгляду, без поважних причин, або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних доказів.   

Суддя, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вважає їх достатніми для прийняття рішення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Шостка Сумської області.   

Як вбачається із письмових заперечень відповідача, 13.04.2009 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок йому пенсії по стажу роботи, який було йому проведено з 01.04.2009 р.

На заяву позивача від 15.05.2011 року про перерахунок відповідності із ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідачем було надано відповідь про те, що пенсія перерахована відповідно до норм чинного законодавства, так як позивачем було подано заяву про перерахунок тільки по стажу, заява встановленого зразку на перерахунок пенсії по заробітній платі не надавалась та рекомендовано з цього питання звернутися до Управління пенсійного фонду в м. Шостка Сумської області.

Але позивач з заявою встановленого зразка про перерахунок пенсії по заробітку до відповідача не звертався.

Позивач просить визнати дії відповідача щодо перерахунку йому пенсії, проведеного із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 р. неправомірними, а також зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Шостка Сумської області провести перерахунок пенсії  із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за 2010 рік – хоча такого перерахунку йому проведено не було, а його посилання на нібито здійснений перерахунок є невірним тлумаченням дій відповідача, оскільки у 13.04.2009 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок йому пенсії по стажу роботи, який було йому проведено з 01.04.2009р.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії, перерахунок здійснюється із заробітної плати ( доходу), з якої була обчислена пенсія, або  за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону.

       Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата ( дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 року, незалежно від перерв та весь період.

        Відповідно до ст..40, ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування» перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати ( доходу) з яких була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені у частині першої ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

       Відповідно до пп. 10 п. 35 Розділу 11 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до частини четвертої ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» були внесені зміни, згідно яким  якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення ( попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати ( доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії  за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата ( дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

     Відповідно до п. «а» пп. 9 п.35  Розділу 11 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до абзацу третього ч.1 ст. 40 Закону України № 1058 внесені зміни, відповідно до яких абзац 3 ч. 1 ст. 40 Закону України № 1058 викладений в наступній редакції: за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата ( дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абз. 2 ч. 1 цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не можу бути меншим ніж 60 календарних місяців.

     Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 визнані такими, що не відповідають Конституції України ( є неконституційними) положення пп.10 п. 35 розділу 1 Закону України «Про Державний бюджет України та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28.12.2007 р., тобто з 22.05.2008 року втратили чинність зміни, внесені п.п. 10 розділі 11 Закону України «Про державний бюджет України та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28.12.2007 р. до абз. 4 ч. 2 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

     Відповідно до пп. 1 п. 1 Постанови КМУ  № 530 від 28.05.2008 р. при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата ( дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців  страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої ст. 40 Закону, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу не може бути менший від 60 календарних місяців.

       Відповідно до пп. 3 п. 11 Постанови КМУ № 530 встановлено, що у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону № 1058 продовжувала працювати, проводиться  перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення ( попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати ( доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону № 1058 враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата ( дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону № 1058.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог за недоведеністю.

        На підставі викладеного, керуючись ст.. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 за недоведеністю.

           Судове рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Шосткинський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  


          Суддя Шосткинського міськрайонного суду

          Сумської області                                                                      Н.О.Соколова

  • Номер: 2-а/1506/5195/11
  • Опис: Про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов'язання нарахувати та виплатити державну допомогу як "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1766/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Соколова Н.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.09.2011
  • Дата етапу: 03.10.2011
  • Номер: 2-а/2522/876/11
  • Опис: про стягнення з органу владних повноважень УПФУ в Талалаївському районі неотриманої щомісячної державної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1766/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Соколова Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.07.2011
  • Дата етапу: 17.08.2011
  • Номер:
  • Опис: стягнення щомісячної державної соціальної допомоги Дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1766/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Соколова Н.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.01.2011
  • Дата етапу: 12.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація