Судове рішення #16058675


Справа № 22-ц-1585/2011    Головуючий у I інстанції –Гордійко Ю.Г.

Категорія –цивільна    Доповідач - Скрипка А. А.


                                                                   

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


01 червня 2011 року

01 червня 2011 року

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:



головуючого - суддіСкрипка А.А.

суддів:Бобрової І.О., Лакізи Г.П.

при секретарі:Марченко О.О.

за участю:представника заявника ОСОБА_5


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Новозаводського районного суду м.Чернігова від 13 квітня 2011 року у справі за заявою ОСОБА_6 про встановлення факту, що має юридичне значення ,-

в с т а н о в и в:

Рішенням Новозаводського районного суду м. Чернігова від 13 квітня 2011 року в задоволенні заяви  ОСОБА_6 про встановлення факту, що має юридичне значення відмовлено повністю.

      В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просить рішення суду першої інстанції  скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити  вимоги його заяви. Доводи апеляційної скарги зазначають , що рішення суду першої інстанції  прийнято з порушенням норм законодавства. Апелянт вважає, що представлені  ним докази – письмові показання свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8,  довідка ВТЕК щодо встановлення ОСОБА_6 3 групи інвалідності з дитинства , акт судово – медичного обстеження № 48 від 02 березня 2011року Чернігівського обласного бюро судово – медичної експертизи , є належними , допустимими доказами по справі  , які  доводять факт отримання ним в районі бойових дій у 1943 році  ушкодження здоров’я.  Оскільки законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту  ушкодження здоров’я через відсутність відповідних документів,  апелянт вважає, що даний факт має бути встановлений в судовому порядку.

      Вислухавши суддю - доповідача, пояснення учасника судового розгляду , дослідивши  матеріали справи , перевіривши  доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню , а  оскаржуване рішення суду першої інстанції, -  залишенню без змін, оскільки його судом ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

      Апеляційний суд погоджується з вірним по суті рішенням суду першої інстанції з наступних підстав.   

      Відповідно до п.5, ч. 2 статті 7 Закону України ’’ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту ’’ , до інвалідів війни належать також інваліди з числа осіб, які стали інвалідами внаслідок воєнних дій Великої Вітчизняної війни  або стали інвалідами із зазначених причин  у неповнолітньому віці у воєнні роки.  Факт знаходження особи в зоні ведення  бойових дій  встановлюється судом, оскільки не відноситься до медичного критерію і не може встановлюватися МСЕК.

      Стаття 24 Закону України ’’ Про пенсійне забезпечення ’’ регламентує, що причини і групи інвалідності , а також час настання  інвалідності встановлюється  органами  медико – соціальної експертизи , що діють на підставі Положення про них, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

      Відповідно до п. 15 Положення про порядок , умови й критерії встановлення інвалідності , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  № 1317  від 03 грудня  2009 року – інвалідність , що наступила  в осіб до 18 – літнього віку в наслідку поранення ( контузії, травми, каліцтва ) , пов’язаного  з бойовими діями в період Великої Вітчизняної війни або їхніми наслідками , установлюється відповідно до меддокументів, які підтверджують факт поранення або захворювання , або рішенням суду щодо зазначених дій  і висновків  лікувально – профілактичних установ охорони здоров’я.  

  

      Як вбачається з матеріалів справи ( а. с. 5, 6) , заявник ОСОБА_6 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Ленінівка , Щорського району, Чернігівської області.

      Відповідно до довідки ЛТЕК серії 58 Ч № 072703 від 03 листопада 1959 року (а.с.8) ОСОБА_6  є інвалідом третьої групи з дитинства.

      Згідно акту судово-медичного обстеження № 48 від 02 березня 2011 року, на час огляду у ОСОБА_6 мають місце наслідки закритої черепно-мозкової травми (1943 року), контузії головного мозку у вигляді  посттравматичної енцефалопатії ІІ-ІІІ ст. з розсіяною органічною симптоматикою, порушення функції слухового нерву, астено -гіпертензійного синдрому, рубці м’яких тканин обличчя та волосяної частини голови, котрі можуть являтись наслідками бойової травми, отриманої у 1943 році ( а. с. 15 - 17).

      Відмовляючи в задоволенні заяви ОСОБА_6 про встановлення факту, що має юридичне значення , суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що відповідно до вимог статтей  57, 66, 145 ЦПК України допустимим доказом на підтвердження характеру і ступеню ушкодження здоров’я заявника є висновок відповідної судової експертизи , що має відповідати вимогам статті 147 ЦПК України  а не акт судово-медичного обстеження.

       Як вбачається з матеріалів справи ( а. с. 30 - 35), під час розгляду даної  справи в суді першої інстанції судом було поставлено на обговорення питання про призначення комісійної судово – медичної експертизи , згідно вимог статті 145 ЦПК України для визначення питань , що вирішувались в ході вказаного комісійного судово – медичного дослідження , проте представник заявника заперечував щодо призначення вказаної експертизи та  вважав, що для задоволення вимог заяви ОСОБА_6 достатньо акту  судово – медичного обстеження.  

      На підставі наведеного суд першої інстанції прийшов до висновку , що в задоволенні заяви ОСОБА_6 необхідно відмовити повністю, оскільки заявник не довів допустимими доказами зазначений в заяві факт , що має юридичне значення .

      За даних обставин доводи апеляційної скарги відносно того, що суд першої інстанції безпідставно відмовив в задоволенні заяви ОСОБА_6 про встановлення факту, що має юридичне значення , оскільки апелянтом було представлено суду належні і допустимі докази для задоволення вимог його заяви , не знайшли свого підтвердження в ході апеляційного розгляду даної справи і не можуть бути підставою для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції.

      Апеляційний суд вважає, що припущення, зазначені в акті судово – медичного обстеження про причини виникнення  виявлених тілесних ушкоджень у заявника  не є беззаперечними доказами на підтвердження  причинного зв’язку між отриманими заявником  у неповнолітньому віці тілесними ушкодженнями та встановленою йому  групою інвалідності. Вказаний акт не виключає , що тілесні  ушкодження отримані заявником  у період Великої Вітчизняної війни,  однак вказаний висновок зроблений зі слів заявника і не може бути визнаний як беззаперечний доказ, що підтверджує факт отримання поранення  в роки війни.

      В матеріалах справи відсутні документи про лікування заявника після отримання ним контузії.

      Також  з матеріалів справи не вбачається , що заявник раніше  звертався із заявою про встановлення факту отримання  контузії під час Великої Вітчизняної війни . Тривалий час, який сплинув після війни , а також відсутність безумовних доказів, які б підтверджували факт отримання заявником  контузії у районі бойових дій в 1943 році , не дають суду підстав для встановлення  факту отримання заявником контузії у районі бойових дій в 1943 році .      

     Враховуючи вищенаведене, у апеляційного суду відсутні підстави для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції, ухваленого на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які заявник  посилався  як на підставу своїх вимог , підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

     Керуючись статтями : 303, 304, 307, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_6  відхилити.  

     Рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 13 квітня 2011 року залишити без змін.

     Ухвала  набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили .



Головуючий:Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація