Справа №1-64/07
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2007 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області у складі : головуючого- судді Атаманюка Р.І., з участю хекретаря Пантелюка P.M. прокурора Фістера О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки с. Замагора Верховинського району Івано-Франківської області, українки, громадянки України, освіта початкова, пенсіонерки, неодруженої, раніше не судимої, у вчиненні злочину передбаченого ст. 307 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 16 березня 2007 року біля 07 години по місцю проживання в с Замагора Верховинського району незаконно збула громадянину ОСОБА_2 наркотичний засіб/суху макову соломку/ в кількості 99 грам за що отримала гроші в сумі 30 грн. та зберігала з метою збуту на горищі власного житлового будинку 75 грам сухої макової соломки, яка являється наркотичним засобом, що було виявлено працівниками міліції.
В порядку ст. 299 КПК України суд за клопотанням учасників процесу вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою у вчиненому визнала повністю, суду пояснила, що 16 березня 2007 року продала незнайомому чоловікові, на його прохання за 30 грн. приблизно 100 грам подрібненої макової соломки перемішаної із насінням вівса. Того ж дня працівники міліції на горищі її житлового будинку виявили та вилучили в присутності понятих ще приблизно таку ж кількість цієї суміші. У вчиненому щиро розкаюється, просить суворо не карати.
При зазначених обставинах, суд приходить до висновку, що вина підсудної ОСОБА_1 у вчиненні злочину доведена повністю та її дії слід кваліфікувати за ст. 307 ч. 1 КК України, оскільки вона незаконно збула наркотичні засоби, та незаконно зберігала наркотичні засоби з метою збуту.
Призначаючи покарання підсудній суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудної, що вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується, обставини справи пом'якшуючі, що у вчиненому щиро покаялась, є пенсіонеркою, добровільно сплатила витрати за проведення по справі експертиз і приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_1 можливе без відбування основного покарання у виді позбавлення волі із застосування ст. 75 КК України та покладенням обов'язків відповідно до ст. 76 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324, КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого ст. 307 ч.1 КК України та призначити покарання у вигляді позбавлення волі на З/три/ роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на 1 /один/ рік.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язок періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речові докази: 99 та 75 грам сухої макової соломки знищити.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 15 діб з моменту його проголошення шляхом подачі апеляції через Верховинський районний суд.