Судове рішення #1604960
1 -70

1 -70                                                                                                                                         копія

 

ПОСТАНОВА

 

20 червня 2007 року                                                                                   місто Київ

Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі:

головуючого - судді підполковника юстиції РИМАРА Є. П.,

при секретарі ЛОЗІ К.А.,

за участю помічника військового прокурора Київського гарнізону капітана юстиції РУБАНА Д.В.,

підсудного ОСОБА_1,

 

у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду, розглянувши матеріали кримінальної справи за обвинуваченням військовослужбовця Сумського прикордонного загону сержанта ОСОБА_1 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 419 і ч. 1 ст.366 КК України, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що він, будучи військовою службовою особою та знаходячись 30 червня 2005 року у складі прикордонного наряду - «вартовий біля шлагбауму» в пункті пропуску „Бачівськ" відділення прикордонного контролю „Глухів" з охорони державного кордону, порушуючи статутні правила несення прикордонної служби, а саме: ст.ст. 12, 27 Закону України „Про державний кордон", ст.ст.2, 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", п.п. 3.14.3, 3.14.5, 3.15.3, 3.15.5 „Технологічної схеми пропуску через державний кордон України осіб, автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, транспортних засобів та предметів у міжнародному пункті пропуску „Бачівськ", ст.ст. 53, ПО "Інструкції з організації і здійснення прикордонного контролю", введеної в дію наказом № 711 Адміністрації державної прикордонної служби України від 5 жовтня 2004 року, вніс до офіційних документів - картки контролю автотранспорту на автомобіль „Вольво" НОМЕР_1 з причепом НОМЕР_2, контрольного талону НОМЕР_3 на вказаний автомобіль, закордонного паспорту НОМЕР_4 на громадянина ОСОБА_2, а також картки контролю автотранспорту на автомобіль „Рено" НОМЕР_5 з причепом НОМЕР_6, контрольного талону НОМЕР_7 на вказаний автомобіль та закордонного паспорту НОМЕР_8 на громадянина ОСОБА_3, завідомо неправдиві відомості - проставив належним йому дата - штампом №42 відмітки про проходження прикордонного контролю вказаних транспортних засобів та водіїв при виїзді з території України до Російської Федерації, хоча фактично громадяни ОСОБА_2 і ОСОБА_3, а також зазначені транспортні засоби вказаний пункт пропуску не перетинали та до Російської Федерації на виїжджали. В подальшому ОСОБА_1 видав вказані документи не встановленій досудовим слідством особі.

Вищевказані дії ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковані як вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 419 і ч.1 ст.366 КК України.

Злочини, передбачені ч. 1 ст. 419 і ч.1 ст.366 КК України, вчинені підсудним вперше і за його вчинення законом передбачено більш м'яке покарання ніж позбавлення волі строком на п'ять років.

В судовому засіданні ОСОБА_1 просив звільнити його від кримінальної відповідальності та

закрити стосовно нього кримінальну справу на підставі Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року, посилаючись на те, що він є батьком дитини, яка є інвалідом з дитинства.

Прокурор не заперечував проти задоволення даного клопотання ОСОБА_1, та вважав можливим застосувати до підсудного Закон України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року.

Як вбачається з матеріалів кримінальної справи, згідно особової справи та на підставі свідоцтва про народження НОМЕР_9, ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_4.

Згідно з даними довідки МСЕК серії АД № 004559, медичного висновку від 20.08.01 року, консультативного висновку Кафедри пульмонології КМЛК №17 від 03.04.03 року, ОСОБА_4 є інвалідом з дитинства, друга група інвалідності.

Згідно з вимогами п. "б" ст. 1 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року              підлягають звільненню від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, зокрема особи не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей інвалідів. При цьому відповідно до правил ст. 6 даного Закону звільняються від кримінальної відповідальності особи, які підпадають під дію

статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких не розглянуті судами.

 

2

1-70                                                                                                                                         копія

В матеріалах справи відсутні будь-які дані, які вказували б на обставини, що можуть перешкодити застосуванню до підсудного ОСОБА_1 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року або виключали би таку можливість.

Істотних порушень кримінально-процесуального закону, що можуть перешкодити прийняттю рішення про закриття даної справи стосовно ОСОБА_1, судом не встановлено.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 є батьком дитини, яка є інвалідом з дитинства, дав в суді письмову згоду на закриття кримінальної справи щодо нього на підставі Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року, то відповідно до ст.1 п."б" та ст. 6 даного Закону і ст.6 ч.1 п.4 КПК України ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальна справа щодо нього - закриттю.

На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.6, 282 КПК України та ст.ст. 1 п."б", 6 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року, військовий місцевий суд Київського гарнізону. -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 419 і ч.1 ст.366 КК України, звільнити від кримінальної відповідальності на підставі ст.ст. 1 п."б", 6 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року та ст.6 ч.1 п.4 КПК України, а кримінальну справу щодо нього провадженням закрити.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 - підписку про невиїзд - скасувати.

Постанова суду може бути оскарженою і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 7 діб з дня її винесення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація