20.01.2011
Справа № 2к-1/2011 р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.01.2011 року, суддя Кам’янобрідського районного суду м. Луганська Котлярова І.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську клопотання ОСОБА_1 про визнання рішення Міллеровського районного суду Ростовської області від 20.08.2010 року, ухваленого у справі за заявою ОСОБА_1 про внесення виправлень у запис акту цивільного стану, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду із клопотанням про визнання рішення Міллеровського районного суду Ростовської області від 20.08.2010 року, ухваленого у справі за заявою ОСОБА_1 про внесення виправлень у запис акту про шлюб № 500 від 04.11.1983 року, складеному Кам’янобрідським відділом ЗАЦС м. Ворошиловграду, оскільки визнання даного рішення в Україні потрібно їй для оформлення різних документів, пов’язанних з шлюбними відносинами.
Заявниця у судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, заяви про перенесення розгляду справи від заявниці не надходило.
Представник зацікавленої особи - Кам’янобрідського відділу РАЦС Луганського МУЮ у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням. Від представника зацікавленої особи надійшла заява про те, що будь-яких претензій чи заперечень з приводу заявленого ОСОБА_1 клопотання вони не мають.
Відповідно до ст. 401 ч. 5 ЦПК України неявка без поважних причин у судове засідання заінтересованих осіб або їх представників, стосовно яких суду відомо про своєчасне вручення їм повістки про виклик до суду, не є перешкодою для розгляду клопотання, якщо будь-якою із заінтересованих осіб не було порушено питання про перенесення його розгляду.
Суд, на підставі ст. 401 ч. 5 ЦПК України, вважає можливим розглянути клопотання без участі зацікавлених осіб.
Перевіривши клопотання та додані матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 399 ЦПК України рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
Судом встановлено, що 20.08.2010 року Міллеровським районним судом Ростовської області ухвалено рішення у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про внесення виправлень у запис акту цивільного стану, яким вимоги заявниці задоволено, встановлено неправильність написання по батькові заявниці у записі акту про шлюб
№ 500 від 04.11.1983 року, складеному Кам’янобрідським відділом ЗАЦС м. Ворошиловграду, та ухвалено внести зміни у запис акту про шлюб № 500 від 04.11.1983 року, складений Кам’янобрідським відділом ЗАЦС м. Ворошиловграду у відношенні ОСОБА_1, зазначивши у графі “по батькові” “ОСОБА_1” замість неправильного “ОСОБА_1” (а.с.3). Зазначене рішення набрало законної сили 31.08.2010 року (а.с.4).
Відповідно до відповідно до умов Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаної від імені України у м. Мінську 22 січня 1993 року, згідно з якою Україна взяла на себе зобов’язання визнавати і виконувати рішення, винесені на території держав-учасниць Конвенції, у тому числі й Російської Федерації.
Таким чином, оскільки визнання рішень Російської Федерації передбачено міжнародним договором, тобто вказаною Конвенцією, а також враховуючи, що зацікавлена особа не має заперечень проти клопотання ОСОБА_1, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого клопотання та вважає за необхідне його задовольнити.
Керуючись ст. 401 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати в Україні рішення Міллеровського районного суду Ростовської області від 20.08.2010 року, ухваленого у справі за заявою ОСОБА_1 про внесення виправлень у запис акту цивільного стану.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області через Кам’янобрідський райсуд м.Луганська. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.Ю.Котлярова