Дата документу Справа №
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Головуючий у 1 інстанції: Мовчан О.Г.
Справа № 22-3791/2011р.
У Х В А Л А
14 червня 2011 року м. Запоріжжя
Суддя апеляційного суду Запорізької області Спас О.В. при вирішенні питання про прийняття до апеляційного розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 на рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 17 травня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Чапаєва, третя особа –Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про визнання договору оренди земельної частки (паю) недійсним та повернення земельної ділянки,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Михайлівського районного суду Запорізької області від 17 травня 2011 року в задоволені позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2, подав апеляційну скаргу, за якою не може бути порушено апеляційне провадження.
Відповідно до ч.1 ст.294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
З матеріалів справи вбачається, що рішення ухвалено 17 травня 2011 року. З журналу судового засідання (а.с. 142-144) вбачається, що представник позивача був присутній в судовому засіданні під час проголошення рішення. Тому, останній день подачі апеляційної скарги був –27 травня 2011 року. Проте з апеляційною скаргою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 звернувся до суду лише 31 травня 2011 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції на апеляційній скарзі (а.с. 152), тобто з пропуском встановленого законом строку.
Відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження до апеляційної скарги апелянтом не додано.
Згідно ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений, відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.
Згідно роз’яснень п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 жовтня 2008р. „Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку” заява про апеляційне оскарження та (або) апеляційна скарга, подані після закінчення встановлених строків, без наявності в них клопотання або в окремій заяві про поновлення цього строку, ухвалою судді-доповідача апеляційного суду залишаються без розгляду».
Вважаю за необхідне роз’яснити апелянту право на звернення до суду з заявою про поновлення строку на подачу апеляційної скарги, де мають бути зазначені поважні причини пропуску цього строку.
Виходячи з викладеного, апеляційна скарга ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст. 294,295, 296, 297 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 на рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 17 травня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Чапаєва, третя особа –Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про визнання договору оренди земельної частки (паю) недійсним та повернення земельної ділянки, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Суддя: Спас О.В.