Справа №2-1960 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 червня 2007 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької
області в складі:
головуючого судді - Дуди Т.М.
при секретарі - Горбань Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мелітопольської міської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно, третя особа КП "Мелітопольське МБТГ,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в Мелітопольський міськрайонний суд з позовом до Мелітопольської міської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно, третя особа КП "Мелітопольське МБТІ".
В позові вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки ОСОБА_2, яка разом зі своєю матір'ю ОСОБА_3 була співвласником квартири за адресою АДРЕСА_1. Однак ні позивачка, ні ОСОБА_3, спадщину за померлою ОСОБА_2 не оформили. 11.10.2006 року ОСОБА_3 склала заповіт, яким все своє майно заповідала позивачці ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 написали відказ від спадщини. Інших спадкоємців не має. Позивачка звернулась до відповідача, однак відповідач - Мелітопольська міська державна нотаріальна контора відмовила у реєструвані за позивачкою спадщини. У позасудовому порядку вирішити цю справу не має можливості. Тому позивачка звернулась до суду і просить визнати за нею право власності на нерухоме майно - квартиру за адресою АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги свого довірителя та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, однак від нього надійшло клопотання з проханням слухати справу за його відсутності з позовом згодні.
Представник відповідача не заперечував проти задоволення позову та просив задовольнити позовні вимоги позивачки.
Представник третьої особи у судовому засідані не заперечував проти задоволення позовних вимог позивачки.
Так, згідно ч.1, ч.2 ст. 1220 ЦК України "спадщина відкривається внаслідок смерті особи., часом відкриття спадщини є день смерті особи."
У статті 1261 ЦК України зазначено, що в перву чергу право на спадщину за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.15).
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємцем вважається така особа, що прийняла спадщину, якщо вона протягом шести місяців з дня відкриття спадщини подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Однак спадкодавець передав свій спадок позивачці склавши заповіт, а вона його прийняла.
Суд вислухавши пояснення представника позивачки, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають повному задоволенню оскільки вони законні, обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а саме:
· копією довідки про одруження (а.с.7);
· копія свідоцтва про право власність на житло (а.с. 8);
· копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с. 9);
· копією паспорту (а.с. 10);
· копією заповіта (а.с. 11);
· копією Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с. 12);
· копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 (а.с. 13);
· копією свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 14);
· копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с. 15) та іншими матеріалами справи.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 376 ЦК України ст.ст.15,15-1, 30, 62, 203 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Мелітопольської міської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно, третя особа КП "Мелітопольське МБТІ" - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно-квартиру за адресою АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення цього рішення.