Справа №2-2049/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2007 року Харцизький міський суд Донецької області
у складі головуючого судді ТКАЧЕНКО Л.Я.
при секретарі РАНКОВОЇ О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади м.Харцизька у особі виконавчого комітету Харцизької міської ради «про набуття права власності на самочинно збудоване нерухоме майно», третя особа - БТІ м.Харцизька, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати за ним право власності на самочинно збудоване нерухоме майно у вигляді житлового будинку та гаража, розташованих за адресою: АДРЕСА_1
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що він є власником земельної ділянки за вищевказаною адресою на підставі договору купівлі-продажу та державного акту. На вказаній землі він збудував житловий будинок та гараж, проте рішення про будівництво, дозвіл і проектну документацію на будівництво він не отримав, внаслідок чого зазначені будівлі є самочинно збудованими, і він не в змозі повно реалізувати свої права власника в частині розпорядження майном.
Відповідач надав до суду листа, в якому не заперечує проти вимог заявника та просить суд розглянути справу у відсутності свого представника. Суд вважає можливим розглянути дану справу у відсутності представника відповідача.
Представник третьої особи в судовому засіданні заявлений позов підтримала та не заперечувала проти його задоволення на тій підставі, що позивач є законним власником земельної ділянки, на якій збудоване нерухоме майно.
Суд, вислухавши позивача, який підтримав позовні вимоги, представника третьої особи, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд встановив, що позивач є власником земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, площею 550 кв.м. на підставі договору купівлі-продажу від 11.07.2002 року, посвідченого державним нотаріусом ПХДНК Верзінь Т.А., реєстровий №2-1702 (а.с.13).
На підставі зазначеного договору позивачу був виданий державний акт на право власності на землю за реєстровим №08449 від 18.07.2002 року.
Згідно ч.1 ст.376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Суд з'ясував, що спірне нерухоме майно є самочинно збудованим, адже власник земельної ділянки, на якій воно розташоване, не отримав дозволу на будівництво та не затвердив проектну документацію на будинівництво.
Відповідно до ч.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника /користувача/ земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Із довідки КП «Проектно-виробниче бюро» №30 від 26.04.2007 року вбачається, що житловий будинок АДРЕСА_1 перебуває на стадії будівництва, інтересів інших осіб та норм ДБН 360-92** вказане будівництво не порушує (а.с.7).
Згідно технічного паспорту на зазначений житловий будинок, його площа за внутрішнім обміром становить 85,20 кв.м,, загальна будівнича готовність - 28% (а.с.8-10).
З урахуванням аналізу представлених документів, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує прав, свобод чи інтереси інших осіб, суд вважає можливим визнати позивача власником самовільно збудованого нерухомого майна - житлового будинку та гаражу.
Керуючись п.5 ст. 376 ЦК України, на підставі ст.ст.10, 11, 60, 213, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Заявлений позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем м.Харцизька Донецької області, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно у вигляді: житлового будинку під літерою «А», площею 85,20 кв.м., вартістю 19931грн., загальною будівничою готовністю 28%, гаражу під літерою «Б», вартістю 6119грн., що розташовані на земельній ділянці площею 0,0550 га за адресою: АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через даний суд шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.