Справа № 2-П-133/2007р. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2007 року смт.Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Міщенка Г.В., при секретарі Михалюк СІ.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії „Миколаївобленерго" (далі - ВАТ ЕК „Миколаївобленерго") до ОСОБА_1 про відшкодування спричинених збитків, та за позовною заявою ОСОБА_1 до ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" про визнання незаконним і скасування акту про порушення „Правил користування електричною для населення",
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2007 року ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" звернулося до суду із позовною заявою до ОСОБА_1, в якій зазначило, що відповідач, який мешкає в селі Новоукраїнка Березнегуватського району Миколаївської області є побутовим споживачем електричної ернергії ВАТ ЕК „Миколаївобленерго". ОСОБА_1. порушив „Правила користування електричною енергією для населення" (далі - Правила) та самовільно підключився до меріжі енергопостачальника після відключення за заборгованість, що підтверджується актом Б-3678 від 25 березня 2006 року та свідчить про те, що електроенергія споживалась споживачем, але не враховулалась приладами обліку і відповідно не оплачувалась. Сума збитків по акту склала 1484 грн. 14 коп., добровільно відповідач заборгованість не сплачує. Позивач просить стягнути з відповідача на користь ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" 1484 грн. 14 коп. спричинених збитків, витрати по сплаті судового збору в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн..
01 лютого 2007 року винесена ухвала про відкриття провадження у справі за позовною заявою ВАТ ЕК „Миколаївобленерго".
05 лютого 2007 року ОСОБА_1. звернувся до суду із позовною заявою до ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" про захист прав споживача, в якій зазначив, що 31 травня 2006 року його квартиру по АДРЕСА_1 відключено від електропостачання. Підставою цьому слугував акт про порушення Правил Б-3678, який складено представниками відповідача 25 березня 2006 року. Відповідно до змісту акту, ним допущено самовільне підключення до мережі енергопостачання після відключення за заборгованість. Акт він не підписував, оскільки не погоджується з його текстом, так як до 25 березня 2006 року його квартиру від енергопостачання ніхто не відключав, і, відповідно, самовільно до мережі енергопостачальника він не підключався, сума до сплати в розмірі 1484 грн. 14 коп. нарахована безпідставно. Позивач просить визнати незаконним та скасувати акт, зобов'язати відповідача поновити енергопостачання.
16 лютого 2007 року винесена ухвала про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1
Ухвалою суду від 29 березня 2007 року зазначені цивільні справи об'єднані в одне провадження.
В судовому засіданні представник ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" ОСОБА_2, діюча на підставі довіреності, позовні вимоги підтримала, просить стягнути з ОСОБА_1 спричинені збитки в розмірі 1484 грн. 14 коп., витрати по сплаті судового збору в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.. Позовні вимоги ОСОБА_1 до ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" не визнала, при цьому надала письмові заперечення (а.с. 21), згідно яких у ОСОБА_1 була заборгованість по
сплаті витрат на повторне підключення і він не отримав дозвіл від енергопостачальника. 25 березня 2006 року було виявлено самовільне підключення, про що складено акт. Просить відмовити ОСОБА_1. у задоволені його позову.
Представник позивача - ОСОБА_3., діючий на підставі довіреності з усіма правами позивача і відповідача, у судовому засіданні позовні вимоги ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" не визнав, а позовні вимоги про захист прав споживача уточнив та підтримав - просить визнати незаконним та скасувати акт Б-3678 від 25 березня 2006 року. При цьому пояснив, що його батько самостійно до мереж енергопостачальника не підключався, оскільки 15 березня 2005 року відключення в його квартирі не було проведено взагалі. Перевіряючі зробили відключення в коридорі будинку на щитку і помилково звітували про відключення споживача.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, допитавши свідків, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
10 листопада 2000 року між ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" та ОСОБА_1. укладено договір про користування електричною енергією в квартирі будинку АДРЕСА_1(а.с. 25 ).
Згідно наряду на відключення та списку осіб, які підлягають відключенню, 15 березня 2005 року квартира ОСОБА_1 відключена від енергопостачання за заборгованість по актам М-1475 і И-1563. Відключення провів майстерОСОБА_4 на щитку (а.с. 57-58 ).
Допитаний в якості свідкаОСОБА_4, майстер Березнегуватської філії ВАТ ЕК „Миколаївобленерго", в судовому засіданні показав, що здійснив відключення за заборгованість по актам в квартирі ОСОБА_1 на щитку, на який кріпиться електролічильник. При цьому ніяких документів не складав, пломбу на лічильник не ставив.
ПоказанняОСОБА_4. не співпадають з показаннями свідків ОСОБА_5. та ОСОБА_6, допитаних в судовому засіданні сусідки та дружини споживача відповідно, які показали, що 15 березня 2005 року в квартирі споживача на електролічильнику світло не відключалось.
Зазначене підтверджується відміткою в розрахунковій книжці про перевірку показників лічильника працівником Березнегуватської філії ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" Циган, яка була проведена нею 20 квітня 2005 року і свідчить про відсутність боргу та систематичну сплату ОСОБА_1. за спожиту електроенергію (а.с. 80).
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_7, інспектор Березнегуватської філії ВАТ ЕК „Миколаївобленерго", в судовому засіданні показав, що на початку 2006 року він склав акт про самовільне підключення ОСОБА_1. до мереж енергопостачання. ОСОБА_1. та його дружина проти цього заперечували вказуючи, що їх квартиру раніше не відключали, в акті не розписалися.
Відповідно до складеного акту Б-3678 від 25 березня 2006 року, у ОСОБА_1 -виявлено порушення Правил, а саме смовільне підключення до мереж енергопостачальника після відключення за заборгованість (а.с. 45 ).
Однак, в акті відсутня відмітка про порушення пломби ЕПО, як того вимагає п.2.7.3 Інструкції по складанню Актів, проведенню експертизи приладів обліку та обчислення збитків, завданих внаслідок порушення споживачем Правил (далі - Інструкція), та не зазначено метод розкрадання електроенергії відповідно до п.2.9 Інструкції.
31 травня 2006 року, на підставі складеного акту, квартиру ОСОБА_1 відключено від енергопостачання на електролічильнику та нараховані до сплати збитки в розмірі 1484 грн. 14 коп. (а.с. 11).
Оцінюючи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" не довело обставини самовільного підключення ОСОБА_1. до електромережі поза розрахунковий електролічильник та не надало явних доказів розкрадання споживачем електроенергії, як то передбачено п.1.17 Інструкції, а відтак не мало підстав відключати споживача від електропостачання та нараховувати збитки, а тому акт про порушення Правил слід визнати незаконним та скасувати.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215 ЦПК України,
суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної вимоги ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування спричинених збитків та судових витрат -відмовити за її недоведенністю.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ВАТ ЕК „Миколаївобленерго" про захист прав споживача -задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати акт № Б-3678 від 25 березня 2006 року про порушення „Правил користування електричною енергією для населення".
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Міщенко Г.В.