Справа № 2-а-3.7.1-87/11
У Х В А Л А
01 червня 2011 року м.Миколаїв
суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області
Козаченко Р.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України у Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
в с т а н о в и в:
31 травня 2011 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив скасувати постанову серії ВЕ № 216337 від 25 січня 2011 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Статтею 289 КУпАП встановлено десятиденний строк на подання позову щодо оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
В даному випадку перебіг строку на оскарження постанови ВЕ № 216337 від 25 січня 2011 року почався 26 січня 2011 року, а десятиденний термін оскарження закінчився 4 лютого поточного року.
Згідно ст. 100 КАС України встановлений строк позовної давності може бути поновлений судом за заявою позивача і за наявності для цього підстав. В тому випадку, коли суд не знайде підстав для поновлення цього строку позовна заява залишається без розгляду.
Окремої мотивованої заяви з клопотанням про поновлення строку для подання позову позивач не надав. Посилання ним в позові як підставу для поновлення строку позовної давності на вчасне, але помилкове, подання позову до суду за місцем свого проживання, а не реєстрації, не може бути визнано суддею поважною причиною для його поновлення.
Кодекс адміністративного судочинства України, статтею 19 якого визначено територіальну підсудність адміністративних справ, є загальнодіючим та відкритим нормативним актом, який визначає види територіальної підсудності по адміністративним справам і суди, до яких необхідно подавати адміністративні позови. В зазначеній статті чітко визначено, що дана категорія справ щодо оскарження правових актів індивідуальної дії, які стосуються конкретної фізичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцем знаходження відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Тому суддя не вбачає, що подання позивачем свого позову до іншого адміністративного суду є підставою для поновлення строку для його подання до належного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, 100, 106-107 КАС України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України у Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без розгляду через пропуск строку подання позову до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.В. Козаченко