Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И справа № 2- 698 /2007
25 грудня 2007 року Золочівський районний суд Львівської області
в складі судді Постигача Б.А.
при секретарі Матвеюк Н.П.
розглянувши в судовому засіданні в м. Золочеві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 з 1996 року по 28.04.2005 року перебувала в шлюбі з ОСОБА_2. Від цього шлюбу у них є двоє дітей : дочка Тетяна , 1996 року народження і син ОСОБА_3, 2000 року народження. До 2004 року сторони проживали разом. Але в 2001 року ОСОБА_2 виїхав на заробітки в Італію і до цього часу перебуває там.
ОСОБА_1 22.10.2007 року звернулась в суд з позовом в якому просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав по відношенні до дітей.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те , що відповідач протягом тривалого часу ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованні дітей , не піклується про їх фізичний та духовний розвиток , підготовку до самостійного життя , матеріально їх не забезпечує.
Діти проживають з нею і вона їх самостійно утримує. ОСОБА_2 має заборгованість по аліментах в сумі 7500 грн.
Представник відповідача , його батько , позову не визнав і пояснив , що під час шлюбу з позивачкою його син їздив на заробітки в Москву , щоб забезпечити сім'ю. Але пізніше роботи в Москві вже було не знайти , а тому син вирішив поїхати на заробітки в Італію. В 2001 році син виїхав в Італію і до цього часу знаходиться там. Але стосунків з дітьми він не перервав , передавав дітям кошти , одяг , подарунки. Коли він приїжджав в Україну , то спілкувався з дітьми , приймав участь в їх вихованні.
В 2004 році позивачка почала підтримувати зв'язки з іншим мужчиною і з цього часу не давала можливості сину спілкуватись з дітьми по телефону , провокувала сина на конфлікти.
Вона також не дає можливості спілкуватись з дітьми ні йому , як дідусеві , ні його дружині.
Позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Підстави для позбавлення батьків батьківських прав передбачені ст. 164 СК України . Серед цих підстав позивачка покликається на те , що відповідач ухиляється від виконання свого батьківського обов'язку по вихованні дітей.
Однак нею не враховано слідуюче.
Відповідач ОСОБА_2, як це встановлено судом , з метою матеріального забезпечення сім'ї в 2001 році змушений був виїхати на заробітки в Італію . Однак зв'язку з дітьми він не переривав. Сама ОСОБА_1 визнала в судовому засіданні , що коли відповідач приїжджав в Україну він спілкувався з дітьми , бачився з ними.
Допитана судом як свідок мати відповідача ОСОБА_4 пояснила , що син літом 2004 року з Італії передав для дружини 2100 євро . Ці гроші вона особисто вручила ОСОБА_1
Позивачка цей факт в судовому засіданні визнала.
Крім цього , свідок ОСОБА_4 пояснила , що син в 2005 році передавав дітям іграшки ,гроші . Щоб спілкуватись з дочкою син купив для неї мобільний телефон , але позивачка не дозволяла дитині спілкуватись по телефону з батьком. Крім цього син приїжджав з Італії в лютому 2006 року , бачився з дітьми і діти плакалися йому , що мати їх до нього не пускає.
Свідок ОСОБА_5 пояснила , що ОСОБА_2 до своїх дітей , коли вони жили разом з позивачкою , відносився добре . В 2001 році він змушений був поїхати за кордон на заробітки , щоб заробити кошти для сім'ї . Але коли він приїжджав в Україну , то бачився з дітьми і жалівся їй , що дружина не дозволяє дітям бачитися з ним.
Судом були допитані і свідки з боку позивачки . Це ОСОБА_6, ОСОБА_7, - брат позивачки ОСОБА_1
Вони пояснили , що відповідач дійсно вже біля 2 років не приймає участі у вихованні дітей. Це підтвердила і свідок ОСОБА_8.
Однак відповідач , як встановлено судом , перебуває на заробітках за кордоном , а тому це є об'єктивною причиною того , що він не може брати таку ж участь у вихованні дітей , коли б був в Україні.
Його виїзд за кордон з метою заробити кошти є поважною причиною , яка обмежувала його в можливості займатися вихованням дітей в повній мірі. Однак він , приїжджаючи додому спілкувався з дітьми , бачився з ними , що означає , що він приділяв певну увагу їх вихованню.
Керуючись ст. 209,212,213 ЦПК України , ст. 164 СК України суд ,
В И Р І Ш И В :
в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про позбавлення батьківських прав відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана на протязі 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя :