Cправа № 2-1525
2007 року
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
05 грудня 2006 року Токмацький районний суд Запорізької області
в складі: головуючого Селіверстова С.М.
при секретарі Жмурко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Токмаку цивільну справу за позовом Токмацького міжрайпрокурора в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
В С Т А Н О В И В:
Токмацький міжрайпрокурор в інтересах ОСОБА_1 звернувся із позовною заявою до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, в якій просить позбавити відповідачку батьківських прав та стягнути з неї аліменти. Проведеною перевіркою виконання батьківських обов'язків по вихованню та утриманню малолітньої дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідачкою, було встановлено, що неповнолітня дитина, ОСОБА_1 перебуває у школі-інтернат, у зв'язку з тим, що відповідачка розпродала все зі свого будинку, а сама почала бродяжничати, залучаючи до свого способу життя і доньку. Дитина перестала відвідувати школу, бродяжничала разом з матір'ю. Відповідачка на даний час не має свого житла, будинок, в якому проживала, знятий з обліку житлового фонду у зв'язку з непридатністю до проживання, потім був проданий нею. Вона ніде не працює, зловживає спиртними напоями, не має постійного місця проживання, продовжує вести бродяжний спосіб життя, не виявляє піклування про дитину, ніколи не відвідувала її за три роки перебування в інтернаті. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання з'явився та підтримав у повному обсязі заявлені позовні вимоги. Просить задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, хоча була у встановленному законом порядку повідомлена про місце та час його проведення, про причини неявки суду не повідомила.
Представник третьої особи в судове засідання з'явився та суду пояснила, що насправді дитина повністю позбавлена батьківського піклування. Відповідачка не виконує свої батьківські обов'язки по відношенню до своєї доньки. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Позивач підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд задовольнити їх в повному обсязі. Відповідач не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, був належним чином повідомлений про судове засідання. Позивач не заперечує проти заочного розгляду справи за доказами, які є у справі. У випадках, коли в судове засідання не з'явився відповідач, належним чином повідомлений і який не повідомив про причину своєї неявки, положеннями ЦПК України передбачений заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, третьої особи, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню. Закон зобов'язує батьків матеріально утримувати своїх неповнолітніх дітей.
В судовому засіданні було встановлено, що відповідачка на даний час не має свого житла, будинок, в якому проживала, знятий з обліку житлового фонду у зв'язку з непридатністю до проживання, потім був проданий нею. Вона ніде не працює, зловживає спиртними напоями, не має постійного місця проживання, продовжує вести бродяжний спосіб життя, не виявляє піклування про дитину, ніколи не відвідувала її за три роки перебування в інтернаті. Вона не проживає з дитиною, не піклується про неї, не допомагає матеріально, взагалі байдужа до доньки, самоусунулася від виконання батьківських обов'язків, ніде не працює, зловживає спиртними напоями, веде асоціальний спосіб життя.
Відповідно до ст. 150 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані виховувати своїх дітей, піклуватись про їх здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток.
Згідно до ч.2 ст. 164 цього ж кодексу батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дітей.
Крім того, ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладена функція представляти інтереси громадян в суді. В даному випадку орган прокуратури представляє інтереси неповнолітньої дитини.
Закон зобов'язує батьків матеріально утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Згідно вимог ст. 183 СК України, суд може визначити розмір аліментів у частці від усіх видів доходів.
Виходячи з вище викладеного, суд вважає, що відповідачка зобов'язана платити аліменти на утримання дитини, до досягнення нею повноліття.
Керуючись ст. ст. 15, 212, 214, 215, 225, 226 ЦПК України, ст. ст. 164, 180, 181, 183 Сімейного кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Токмацького міжрайпрокурора в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів задовольнити в повному обсязі.
Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав по відношенню до малолітньої доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Залишити ОСОБА_1 у Вільнянській школі-інтернат, за місцем її проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь Вільнянської школи-інтернат, на утримання дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ¼ частини від усіх видів доходу, починаючи стягнення з 23.10.2007 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави держмито в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 7 грн.50 коп.
Протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення до Токмацького районного суду може бути подано заяву про його перегляд.
Заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку - протягом десяти днів з момента проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження цього рішення, а протягом двадцяти днів з момента подання вказаної заяви може бути подана апеляційна скарга на рішення.
Суддя: (підпис). З оригіналом згідно.
Суддя Токмацького районного суду
Запорізької області С.М. Селіверстов