Справа № 22ц-109/08 Головуючий в 1 інстанції Іщук Л.П.
Категорія - 5 Доповідач Расевич С.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________________________________________________________
У Х В А Л А
29 січня 2008 року. м. Луцьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Расевича С.І.,
суддів Киці С.І., Здрилюк О.І.
при секретарі Гордійчук І.В.
з участю
представника позивача - Мартіросяна А.Г.,
відповідачів - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Луцький авторемонтний завод» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Підгайцівської сільської ради, відділу земельних ресурсів Луцького району про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки та витребування майна з чужого незаконного володіння за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_2 та представника відповідача ОСОБА_3 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 жовтня 2007 року,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Луцького міськрайонного суду від 30 жовтня 2007 року в даній справі позов задоволено частково.
9 листопада 2007 року відповідач подав заяву про апеляційне оскарження рішення суду, а 6 грудня 2007 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали апеляційну скаргу.
З матеріалів справи вбачається, що суд першої інстанції постановив рішення 30 жовтня 2007 року. При цьому відповідач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_3 приймали участь в судовому засіданні. Копію повного тексту оскаржуваного рішення ОСОБА_3 отримав 9 листопада 2007 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Таким чином заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції в даному випадку необхідно було подати до 8 листопада 2007 року включно, апеляційну скаргу - до 28 листопада 2007 року включно. Однак, заява була подана відповідачем 9 листопада 2007 року, апеляційна скарга - лише 6 грудня 2007 року, тобто з пропуском встановленого цивільним процесуальним законом строку для її подання.
Відповідно до ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропуску з поважних причин.
Будь-яких доказів поважності причин пропуску відповідачем ОСОБА_2 та його представником ОСОБА_3 строку апеляційного оскарження рішення суду не подано, а тому в поновленні строку слід відмовити і залишити апеляційну скаргу без розгляду.
Керуючись ст.ст. 27, 73 і 294 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Відмовити ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в поновленні строку апеляційного оскарження рішення Луцького міськрайонного суду від 30 жовтня 2007 року у справі за позовом відкритого акціонерного товариства «Луцький авторемонтний завод» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Підгайцівської сільської ради, відділу земельних ресурсів Луцького району про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки та витребування майна з чужого незаконного володіння, а апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до судової палати у цивільних справах Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: