Судове рішення #1595544
справа № 2-534/2007

справа № 2-534/2007

РІШЕННЯ

іменем України

23 травня 2007 року

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

в складі головуючого - судді Бондар А.В.

При секретарі - Демяненко С.І.

прокурор - Горб Л.С.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Верхньодніпровську цивільну справу за позовом прокурора Верхньодніпровського району в інтересах ОСОБА_1 до фермерського господарства «Джерело життя» про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду з позовом про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки посилаючись на те, що в порушення вимог земельного законодавства України, не маючи правовстановлюючих підстав для проведення будь-яких робіт на земельній ділянці громадянина ОСОБА_1., якому належить земельна ділянка на підставі Державного акту на право приватної власності на землю 111 - ДП № 106420, відповідно, не узгоджуючи свої дії з ОСОБА_1., відповідач - Фермерське господарство «Джерело життя» в особі його голови Шлика С.М., самовільно, без наявності правовстановлюючих документів, заволоділо земельною ділянкою ОСОБА_1.

Згідно Акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 25.11.2006 року, фермерське господарства «Джерело життя» не оформило належним чином договору оренди земельної ділянки з ОСОБА_1. та самовільно використовує земельну ділянку яка належить ОСОБА_1., площею 4,813 га ріллі (пай № 65), на підставі державного акту на право приватної власності на землю № 302 від 10.03.2001 року.

В судовому засіданні прокурор підтримав позов, посилаючись на обставини, викладені у позові.

ОСОБА_1. в судовому засіданні підтримав позов прокурора.

Представники відповідача в судовому засіданні пояснили, що вони не можуть звільнити земельну ділянку, оскільки вона засіяна сільськогосподарською продукцією.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав: як встановлено в судовому засіданні в порушення вимог земельного законодавства України, не маючи правовстановлюючих підстав для проведення будь-яких робіт на земельній ділянці громадянина ОСОБА_1., якому належить земельна ділянка на підставі Державного акту на право приватної власності на землю 111 - ДП № 106420, відповідно, не узгоджуючи свої дії з ОСОБА_1., відповідач -Фермерське господарство «Джерело життя» в особі його голови Шлика С.М., самовільно, без наявності правовстановлюючих документів, заволоділо земельною ділянкою ОСОБА_1.

Згідно Акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 25.11.2006 року, фермерське господарства «Джерело життя» не оформило належним чином договору оренди земельної ділянки з ОСОБА_1. та самовільно використовує земельну ділянку яка належить ОСОБА_1., площею 4,813 га ріллі (пай № 65), на підставі державного акту на право приватної власності на землю № 302 від 10.03.2001 року.

Відповідно до вимог ст. 125 Земельного кодексу України, право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Згідно із вимогами ст. 126 Земельного кодексу України, право оренди землі

 

оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.

Вимогами ст. 212 Земельного Кодексу України передбачено, що самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду. За таких підстав позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 214 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Зобов'язати фермерське господарство «Джерело життя» повернути самовільно зайняту земельну ділянку площею 4,813 гектарів в межах згідно з планом, на території Бородаївської сільської ради - гр. ОСОБА_1 (пай № 665).

Стягнути з фермерського господарства «Джерело життя» держмито в сумі 51 грн. Стягнути з фермерського господарства «Джерело життя» витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 гривень.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація