Справа № 2а-15/2007 року
ПОСТАНОВА Іменем України
13 червня 2007 року Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Козлова А.В., при секретарі - Куксенко О.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника Центральної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі, Державної податкової адміністрації України про визнання бездіяльності відповідачів - суб"єктів владних повноважень, неправомірною та зобов"язання відповідачів- суб"єктів владних повноважень, вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі, ( надалі Центральна МДПІ у м. Кривому Розі), Державної податкової адміністрації України про визнання бездіяльності відповідачів - суб"єктів владних повноважень, неправомірною та зобов"язання відповідачів-суб"єктів владних повноважень, вчинити певні дії і просила суд визнати бездіяльність з боку суб"єктів владних повноважень - Центральної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі, Державної податкової адміністрації України, що полягають у невиконанні вимог Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов"язкових платежів", а саме: проставити в паспорті позивача відмітку про право здійснювати будь- які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, здійснювати податковий облік позивача за раніше встановленими формами обліку без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру, знищити облікову картку, звільнити позивача від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру позивача і всієї інформації про нього з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів"- неправомірною; зобов'язати Центральну МДПІ у м. Кривому Розі виключити з інформаційного фонду Державного реєстру відомості про індивідуальний ідентифікаційний номер і загальні відомості про позивачку; зобов'язати Центральну МДПІ у м. Кривому Розі знищити Облікову картку форми № 1ДР, на підставі якої були внесені дані про привласнення індивідуального ідентифікаційного номера і загальні відомості про позивачу, в інформаційному фонді Державного реєстру Центральної МДПІ у м. Кривому Розі та Державної податкової адміністрації України; зобов'язати Державну податкову адміністрацію України виключити індивідуальний ідентифікаційний номер всю інформацію про позивачку з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків і інших обов'язкових платежів та повідомити позивачку у встановлений термін письмовою відповіддю про виключення всієї інформації про позивачку з Держреєстру, включаючи прізвище, ім'Я, по-батькові, ідентифікаційний номер і все пов'Язане з ним; зобов'язати
2
Центральну МДШ у м. Кривому Розі зробити в паспорті позивачки на сторінці 7, 8 або 9 відмітку наступного змісту :" Має право здійснювати будь- які платежі без індивідуального ідентифікаційного номера", завірити її підписом відповідальної особи і гербовою печаткою Центральної МДШ у м. Кривому Розі; зобов"язати Центральну МДШ у м. Кривому Розі зберегти за позивачкою раніше встановлену форму обліку (8ДР) платника податків і інших обов"язкових платежів без застосування індивідуального ідентифікаційного номера.
На обґрунтування своїх вимог позивачка зазначила, що відповідачами відмовлено в задоволенні зазначених вимог, про що вона просила, посилаючись на релігійні переконання, з якими не узгоджується присвоєння ідентифікаційного номера.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги і суду пояснила, що позивачка є віруючою православної церкви та у зв"язку з релігійними переконаннями звернулася до Центральної МДШ з заявою, в якій просила проставити в її паспорті відмітку про право здійснювати будь- які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, завірити її підписом відповідальної особи та гербовою печаткою Центральної МДШ, дозволити їй здійснювати податковий облік за раніше встановленими формами обліку без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру, знищити облікову картку, звільнити позивача від індивідуального ідентифікаційного номеру шляхом виключення індивідуального ідентифікаційного номеру позивача і всієї інформації про нього з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов"язкових платежів. Однак, Центральна МДШ у м. Кривому Розі відмовила позивачці з посиланням на наказ ДПА України та МВС України про затвердження "Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи- платника податків та інших обов"язкових платежів". У зв"язку з чим позивачка просила суд задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував і суду пояснив, що дії відповідача відповідають вимогам Закону України " Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов"язкових платежів" та спільному наказу ДПА України та МВС України про затвердження "Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи- платника податків та інших обов"язкових платежів". Відповідач у листі на заяву позивачки роз"яснив їй вимоги зазначеного "Порядку".
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_2 є віруючою православного віросповідання. 21 лютого 2006 року позивачка звернулася до Центральної МДПІ у м. Кривому Розі і повідомила, що через свої релігійні переконання вона відмовляються від присвоєного їй індивідуального ідентифікаційного номера, у зв"язку із чим просила зберегти за нею раніше встановлену форму обліку платників податків та інших обов'язкових платежів, виключити з держреєстру відомості про неї, знищити облікову картку, поставити в паспорті відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номера. (а.с. 10).
Відповідно до ч.2 ст.1 Закону України « Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів», від 16 липня 1999 року № 1003-Х1У, із змінами від 20.02.2003 року, для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомили про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь - які платежі без ідентифікаційного номера.
3
Наказом Державної податкової адміністрації України і Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2004 року за № 1345\9944 затверджено "Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів" (далі - "Порядок").
Цей "Порядок" розроблено згідно із Законом України "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов"язкових платежів" та Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503 ХП "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та свідоцтва про народження", ним визначено механізм та процедуру внесення відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера до паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомила про це орган державної податкової служби, а також визначено державний орган, який має вчинити таку відмітку, це орган внутрішніх справ.
Згідно пунктів 1.4, 1.5 та 2.1 зазначеного "Порядку" особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера, або від ідентифікаційного номеру, в разі його наявності, повідомляє у формі заяви встановленої форми орган державної податкової служби за своїм місцем реєстрації, та в залежності від свого статусу надає відповідний комплект документів.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачка відповідну заяву встановленої форми та комплект документів до податкової служби не подавала, тому не може вважатися такою, що офіційно відмовилася від ідентифікаційного номера, а отже, суд не має підстав для задоволення вимог позивачки в повному обсязі.
Крім того, із тексту відповіді Центральної МДПІ у м. Кривому Розі на ім"я позивачаки (лист № 4340\Б\281 від 24.02.2006 року) вбачається, що їй надані роз'яснення щодо порядку прийняття відмови від індивідуального ідентифікаційного номера з релігійних переконань та внесення відмітки в паспорт про наявність права здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номера. ( а.с.10). Зазначений лист не можна розцінювати як відмову, оскільки податковою інспекцією позивачці роз"яснено порядок прийняття відмови від індивідуального ідентифікаційного номера та запропоновано подати заяву встановленого зразка та надати необхідні документи.
На підставі викладеного суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню, оскільки не грунтуються на законі.
Керуючись ст.ст. 122, 159, 160, 161,162-163 КАС України, суд, -ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції в м. Кривому Розі, Державної податкової адміністрації України про визнання бездіяльності відповідачів - суб"єктів владних повноважень, неправомірною та зобов'язання відповідачів- суб"єктів владних повноважень, вчинити певні дії, - відмовити
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного
адміністративного суду Дніпропетровської області протягом двадцяти днів після подання
заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана
протягом десяти днів з дня проголошення постанови.