Судове рішення #15948491

Дата документу             Справа №


                               Апеляційний суд Запорізької області

                                            Судова палата з цивільних справ

                                                                                                                                       

                                           Україна, 69000, м.Запоріжжя, пр.Леніна,162

Суддя 1-ї інстанції Кофанов А.В.                      Суддя доповідач Бондар М.С.                            


07 червня 2011 року                                       Справа № 22-3386/11





У Х В А Л А

Іменем  України

   

Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

головуючий - суддя: Бондар  М.С. , судді:   Крилова О.В., Кухар С.В.

секретар  -  Волчанова І.М.

                                    

при участі:      прокурора  -                                                                  адвоката –

                                               

розглянула  у  відкритому судовому  засіданні в залі  суду  цивільну справу   за

апеляційною скаргою Орендного Виробничого управління житлово-комунального господарства на рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 06.05.2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вільнянської міської Ради Запорізької області, третя особа –Орендне Виробниче управління житлово-комунального господарства про стягнення шкоди, -

в с т а н о в и л а  :

У квітні 2011 року ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Вільнянської міської Ради Запорізької області, третя особа –Орендне Виробниче управління житлово-комунального господарства про стягнення матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що вона є співвласником квартири АДРЕСА_1. Влітку 2009 року вирішила обладнати квартиру автономним опаленням, для чого звернулась до виконавчого комітету Вільнянської міської Ради Запорізької області та 18.08.2009 отримала дозвіл на відключення квартири від централізованого опалення. Однак третя особа відмовила у відключенні квартири мережі централізованого опалення, оскільки чинне законодавство не надає такого права саме споживачу. Зважаючи на те, що вона вжила заходів для придбання обладнання для автономного опалення, як-то: сплатила вартість робіт, розробила відповідну технічну документацію і на це витратила особисті кошти у розмірі 14 793 грн. 87 коп. просила стягнути з відповідачів зазначену суму та відшкодувати моральні втрати на суму 5000 грн..

Рішенням Вільнянського районного суду Запорізької області від 06.05.2011 року з'явленні вимоги відхилені.

В апеляційній скарзі Орендне підприємство просило скасувати судове рішення і ухвалити нове рішення про задоволення позову, оскільки на його думку, суд не правильно з'ясував обставини справи та неправильно тлумачив норми матеріального права.

Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.308 ЦПК суд апеляційної інстанції відхиляє скаргу, якщо встановлює, що суд першої інстанції постановив рішення з додержанням вимог матеріального и процесуального права.

Із матеріалів вбачається наступне.

Позивач є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с.18).

В централізованому порядку це житлове приміщення забезпечується послугами теплопостачанням третьою особою (а.с.20).

Рішенням міжвідомчої комісії Виконавчого комітету Вільнянської міської ради від 01.06.2009 року позивачці надано перелік організацій, до яких їй слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання (а.с.8).

За постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.10.2009 року дії Виконкому щодо надання дозволу визнані незаконними.

Окрім того, матеріали справи свідчать, що питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі –Правила), які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.  

Згідно з п. 26 Правил відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.  

У п. 25 Правил визначено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.   

Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758, встановлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

У заяві про відключення від мереж центрального опалення і власник (власники) будинку зазначає причини відключення.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Важливим є і те, що за приписами п.п.2.2.3 цього Порядку якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.

З огляду на викладене на момент звернення позивача до Виконавчого комітету існували правові чинники, які унеможливлювали позитивного вирішення його заяви про відключення помешкання від центральних тепломереж.

Окрім того, дозвіл виконавчого комітету надавав право позивачу тільки отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального опалення й погодження його у спеціалізованих установах і не порушував його майнові права.

Обладнання для індивідуального опалення позивач придбав за власним рішенням.

За ст.12 ЦК особа здійснює свої цивільні права, на власний розсуд.

Окрім того, ухваленим рішенням суду будь-які права чи обов’язки Орендного Виробничого управління житлово-комунального господарства не порушені.

Беручи до уваги наведене, апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.307,308,313,314,315,317 ЦПК України, судова колегія, -

у х в а л и л а  :

Апеляційну скаргу Орендного Виробничого управління житлово-комунального господарства відхилити.

Рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 06.05.2011 року у цій справі залишити без змін.

Ухвала судової колегії може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня її проголошення.




Головуючий:                     Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація