Судове рішення #1594056
Справа№ 22ц-1839/2006

Справа№ 22ц-1839/2006                                             Головуючий у 1 інстанції Колодко Л.В.

Категорія  5                                                                    Доповідач у 2 інстанції Поліщук М. А.

 

УХВАЛА

Іменем        України.

 

12 червня   2007, р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого - судді Антоненко В.І. суддів - Поліщука М. А.,  Касьяненко Л.І. при секретарі - Чабанюк Т.Г.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною

скаргою      ОСОБА_1                                                     на   рішення   Переяслав-Хмельницького

міськрайонного суду від 26 березня 2007року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист права власності від порушень не пов»язаних із позбавленням володіння,  зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про захист права власності від порушень не пов»язаних із позбавленням володіння.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду,  пояснення осіб,  які приймали участь в розгляді справи,  перевіривши матеріали цивільної справи та доводи апеляційної скарги,  колегія суддів, -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В січні 2007року ОСОБА_1 звернувся із вказаним позовом в суд і просив зобов»язати відповідачку надати йому ключі від вхідних дверей будинку АДРЕСА_1 і в подальшому не змінювати дверних замків.

Позовні вимоги обґрунтовував тим,  що ОСОБА_2 чинить йому перешкоди у здійсненні ним права на володіння належних йому на праві власності 49/200 частин зазначеного будинку,  а саме постійно змінює дверний замок на вхідних дверях та перекриває опалення магазину,  який є надвірною спорудою належного йому будинковолодіння.

В лютому 2007року ОСОБА_2 звернулась із зустрічним позовом і просила захисти її право власності та зобов»язати ОСОБА_1 надати їй ключі від вхідних дверей магазину,  офісного приміщення,  гаражу,  брами воріт,  господарчих будівель та автомобілів,  розташованих за адресою: АДРЕСА_1 та заборонити відповідачу чинити їй перешкоди в користуванні належним на праві спільної сумісної власності майном,  розташованим за вказаною адресою.

Позовні вимоги обґрунтовувала тим,  що з 2006року по даний час ОСОБА_1 чинить їй перешкоди в користуванні цим майном,  встановив на дані об»єкти нерухомості власні замки,  ключі від яких знаходяться лише у нього.

Рішенням Переяслав-Хмельницького. міськрайонного суду від 26 березня 2007року в позові ОСОБА_1 відмовлено,  зустрічний позов ОСОБА_2 задоволено частково. Зобов»язано ОСОБА_1 надати ,  ОСОБА_2 ключі від вхідних дверей магазину,  гаражу,  брами воріт,  господарчих будівель,  розташованих АДРЕСА_1 та автомобілів «Форд-Фокус» державний номер НОМЕР_1 та «Ман» 8.163 ЛСі» рефрижератор державний номер НОМЕР_2 для користування вказаними об»єктами і автомобілями до вирішення питання про розділ майна та не змінювати дверних замків на об»єктах нерухомості.

 

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати,  направити справу на новий розгляд,  посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

Апеляційна скарга підлягає  задоволенню із наступних підстав.

Відповідно; до вимог  ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим.

Законним є рішення,  яким суд виконавши всі вимоги цивільного судочинства,  вирішив справу згідно з законом.

Обґрунтованим є рішення,  ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин,  на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень,  підтверджених тими доказами,  які були досліджені в судовому засіданні.

Задовольняючи зустрічний позов і відмовляючи в задоволенні первісного позову,  суд першої інстанції виходив із того,  що перешкоди,  які Чинила позивачу ОСОБА_2,  усунуті,  а вимоги зустрічного позову є доведеними.

З такими висновками повністю погодитись не можна із наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається,  що предметом позовних вимог як первісного так і зустрічного позову є захист права власності на об»єкти нерухомості: житловий будинок АДРЕСА_1,  магазин,  гараж,  ворота,  господарчі будівлі,  автомобілі «Форд-Фокус» державний номер НОМЕР_1 та «Ман» 8.163 ЛСі» рефрижератор державний номер НОМЕР_2  які знаходяться за вказаною адресою.

З пояснень сторін та показів свідків видно,  що торгівлю в магазині здійснює ОСОБА_1,  який як і ОСОБА_2,   зареєстрований фізичною особою - підприємцем.

Ключі від магазину знаходяться у батька ОСОБА_1 - ОСОБА_3,  який відкриває і закриває приміщення магазину.

Згідно довідки Переяслава-Хмельницького МЕТІ від 24.01.2007року житловий будинок АДРЕСА_1 зареєстрований на праві спільної часткової власності за ОСОБА_1 49/200,  ОСОБА_4 49/200,  ОСОБА_3 11/50,  ОСОБА_5 29/100.

Відповідно до  ст.  358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

З врахуванням вказаних вимог закону,  встановлених обставин справи,  суду з врахуванням вимог  ст.  10 ЦПК України необхідно було притягнути до участі в справі інших співвласників будинку ОСОБА_3,  ОСОБА_5.

Крім цього,  при розгляді вказаного спору судом не враховано,  що в провадженні Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розділ майна,  нажитого у шлюбі.

При таких обставинах відповідно до  ст. 311 ЦПК України рішення суду не може вважатись законним і .обгрунтованим,  підлягає скасуванню із направленням справи на новий судовий розгляд.

 

При новому розгляді справи суду необхідно врахувати наведене,  залучити до участі в розгляді справи ОСОБА_3,  ОСОБА_5,  більш повно з"ясувати обставини справи,  зібраним доказам дати належну правову оцінку і в залежності від встановлених обставин вирішити спір відповідно до вимог закону.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 311, 315 ЦПК України колегія суддів, -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду від 26 березня 2007року скасувати і направити справу на новий розгляд в той-же суд іншим суддею

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація