ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.06.11Справа №2а-1727/11/2770
,
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Лотова Ю.В., розлянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя (пр-т Г. Сталінграду, буд. 56, м. Севастополь, 99059);
до Севастопольського державного підприємства «Атлантика» (вул. Правди, буд. 10, м. Севастополь, 99014);
про стягнення заборгованості,
Обставини справи:
26.05.2011 року Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Севастопольського державного підприємства «Атлантика» про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку № 2 за квітень місяць 2011 року у сумі 25 226,02 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.05.2011 року відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-1727/11/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.05.2011 року закінчено підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-1727/11/2770, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача надала заяву про розгляд адміністративної справи у порядку письмового провадження, адміністративний позов підтримала у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі по тексту Закон України № 1058) та Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400/97–ВР (далі по тексту Закон України № 400).
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.05.2011 року не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причину неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закону України № 1058, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закону України № 1058 та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Статтями 64, 106 Закону України № 1058 та п.п. 4, 5 Положення Пенсійному фонду України та його територіальним органам надано право на стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі шляхом звернення до суду.
Статтею 1 Закону України № 1058 до страхових внесків віднесено кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Платниками страхових внесків до солідарної системи страхування в силу пункту 1 ст. 14, частин 1, 3 ст. 15 цього Закону є, в тому числі, роботодавці-підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, зареєстровані у територіальному органі Пенсійного фонду.
Судом встановлено, що Севастопольське державне підприємство «Атлантика» зареєстровано як юридична особа Севастопольською міською державною адміністрацією 29.09.1995 року та включено до ЄДРПОУ за номером 00463088, є платником страхових внесків, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058, а також Закону України № 400, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в частині пенсій, призначених згідно з пунктами а, б, з ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць; а також працівникам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць; водіям міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв.
Заявлені позивачем до стягнення з відповідача суми є витратами Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, які підлягають відшкодуванню відповідно до зазначених вище законодавчих актів.
Згідно з п. 6.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженою Постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 в розмірі 100 %.
Пунктом 6.4 цієї Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058 згідно з додатками 6 та 7, які надсилаються підприємством до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на адресу відповідача 17.03.2011 року за вих. № 1416/03-24 було направлено повідомлення про розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», складені за формою додатка 6 Інструкції за квітень 2011 року на суму 25 226,02 грн. Вказане повідомлення отримано уповноваженою особою відповідача 30.03.2011 року.
Відповідно до п. 6.8. Інструкції підприємства зобов’язані щомісяця до 25-го числа вносить до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Факт наявності заборгованості відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 25 226,02 грн. документально встановлений, підтверджений матеріалами справи.
За таких обставин позов підлягає задоволенню.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1) Адміністративний позов задовольнити повністю.
2) Стягнути з Севастопольського державного підприємства «Атлантика» (вул. Правди, буд. 10, м. Севастополь, 99014, ідентифікаційний код 00463088) на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя (пр-т Г. Сталінграду, буд. 56, м. Севастополь, 99059) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку № 2 за квітень місяць 2011 року у сумі 25 226,02 грн. (двадцять п’ять тисяч двісті двадцять шість грн. 02 коп.) на р/р 256093 в МВ № 4548 ВАТ «Ощадбанк», МФО 384027, код ЄДРПОУ 22275002.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Ю.В. Лотова
Суддя Ю.В. Лотова