Справа № 2-802/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.06.2009 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:
Головуючого - судді Ключковича В.Ю.
За участі секретаря Казимірської Н.В.,
позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Виноградів, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей.
Позов мотивує тим, що в шлюбі з відповідачем народили чотирьох дітей. З 11.04.2009 року припинили спільне проживання, позивачка разом із дітьми проживає у своїх батьків. З того часу відповідач дітьми не цікавиться, не надає допомоги у їх утриманні. На даний час позивачка доглядає за молодшою дитиною, якій чотири місяці. Двоє синів є інвалідами з дитинства. Фактично дохід її сім’ї складається із пенсії по інвалідності дітей та соціальної допомоги по догляду за дитиною. Відповідач не має постійної роботи, однак є будівельником та виїжджає на заробітки. Тому просить стягувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі по 300 грн на кожну дитину щомісячно.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 обставини позову підтримала повністю, позовні вимоги підтримала та просила стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в розмірі по 300 грн. на кожну дитину щомісячно, бо відповідач матеріальну допомогу на утримання дітей останні місяці не надає.
Відповідач ОСОБА_2 обставини позову визнав, але вимоги позову про стягнення з нього аліментів не визнав та пояснив, що на даний час офіційно не працевлаштований, тимчасових заробітків не має, тому аліменти на утримання дітей сплачувати не буде. Однак визнає обов’язок брати участь у матеріальному утриманні дітей, тому як тільки він знайде роботу, то буде допомагати в матеріальному утриманні дітей.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення позивачки та відповідача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними, але підлягають задоволенню частково.
В судовому засіданні встановлено, що в шлюбі, в якому вони перебувають і зараз, сторони народили чотирьох дітей - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, (а.с. 3-8).
Сторони, як встановлено в судовому засіданні з їх пояснень, припинили спільне сімейне проживання із 11.04.2009 року, позивачка разом із дітьми проживає у своїх батьків, і діти знаходяться на її повному утриманні та вихованні, а відповідач з того часу не виконує обов’язок по утриманню дітей.
В суді також встановлено, що на даний час позивачка не працює офіційно, бо знаходиться в декретній відпустці і їй не вистачає коштів на утримання дітей, а відповідач не надає матеріальної допомоги на їх утримання.
Встановлено також, що відповідач є працездатною, фізично здоровою людиною, інших непрацездатних осіб чи утриманців, крім спільних з позивачкою дітей, у нього не має, про що він сам пояснив у судовому засіданні.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, і утриманців тощо, та інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 183 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Як встановлено в судовому засіданні позивачка не в змозі самостійно утримувати матеріально синів, а відповідач є працездатною, фізично здоровою людиною, не має більше утриманців, але не працює, а тому за законне і справедливе суд рахує в межах заявленого позову стягнути з відповідача аліменти на утримання їх чотирьох дітей: сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі по 220 гривень, так як такий розмір є розумним виходячи із встановленого законодавством на даний час розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (відповідно до положень ст. 54 ЗУ "Про державний бюджет України на 2009 рік" та положень ч.2 ст. 182 і ч.3 ст. 184 СК України - 701 грн.), та необхідним для забезпечення прав та інтересів по належному утриманню дітей, і оскільки відповідач як батько дітей також повинен утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Тому, враховуючи все вищевикладене суд вважає, що позовні вимоги позивачки слід задовільнити частково, враховуючи і доводи відповідача про його проблеми з працевлаштуванням та його матеріальне становище.
Крім того, суд вважає, що з відповідача ОСОБА_3 слід стягнути також 150 грн витрат на правову допомогу, понесених позивачкою при поданні заяви, згідно квитанції (а.с. 9).
Керуючись ст. ст. 10, 30, 60, 84, 212, 213, 215, ч. 1 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. ст. ст. 180, 182, 184, 191 Сімейного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_6, вул. .Севлюська, 131, Виноградівського району, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_8, на утримання дітей - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 - в розмірі по 220 грн. на кожну дитину, а всього 880 грн щомісячно, починаючи з 27.05.2009 року до досягнення дітьми повноліття.
Допустити негайне виконання рішення в частині одномісячного стягнення.
Стягнути з відповідача ОСОБА_3 на користь позивачки ОСОБА_1 150 грн витрат на правову допомогу.
Стягнути з відповідача ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 51 грн та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн в доход держави.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з наступного дня після проголошення рішення, а також апеляційна скарга протягом двадцяти днів з наступного дня після подання заяви про апеляційне оскарження.