Судове рішення #15914199

                                                                                               Справа №  2-734/2011

                                            

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

03 червня 2011 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

головуючого –судді: Григор”єва Р.Г.

при секретарі:  Ткаченко Н.М.

з участю позивача –ОСОБА_1  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Прилуки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади села Ковтунівка в особі Ковтунівської сільської ради, Прилуцького району Чернігівської області про визнання права власності в порядку спадкування, -  

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування на житловий будинок з господарською спорудою, що розташовані по АДРЕСА_1 Чернігівської області, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року його рідної матері ОСОБА_2 відкрилася спадщина в тому числі і на вказану садибу, за життя спадкодавця склала заповіт, призначивши його своїм спадкоємцем, але звернувшись з заявою про прийняття спадщини, йому відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на зазначену садибу, оскільки за життя спадкодавця не зареєструвала та не оформила права власності на нього.       

          В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити з  наведених у позові підстав.

          Представники відповідача в судове засідання не з»явився, але до початку судового розгляду подав письмову заяву про визнання позову та просив справу розглянути за його відсутності.         

          Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст. 1216,1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов»язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. А ч.1 ст. 1223 ЦК України визначено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть, яка була рідною матір»ю позивача, що вбачається зі свідоцтва про народження останнього.

За життя спадкодавця склала заповіт від 08.04.1987 року, посвідчений секретарем виконавчого комітету Дубогаївської сільської ради, реєстровий № 16, розпорядившись належним їй майном на користь ОСОБА_1. Після смерті ОСОБА_2 заведено спадкову справу № 168\2011. З заявою до Прилуцької районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 звернувся позивач по справі, отримавши свідоцтва про право на спадщину на інше майно.

Рішенням Прилуцькогог міськрайонного суду Чернігівської області від 11.03.2011 року, чке набрало законної сили 22.03.2011 року встановлений факт постійного проживання позивача із спадкодавцею ОСОБА_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.   

          З наданого суду листа Прилуцького МБТІ та довідок виконкому Ковтунівської сільської ради вбачається, що право власності на житловий АДРЕСА_1, який був побудований ОСОБА_3 на земельній ділянці належній територіальній громаді с. Ковтунівка,  не зареєстровано.

          Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять права та обов’язки, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті. Відповідно до п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування»№ 7 від 30.05.2008 року якщо будівництво здійснювалося згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов»язки як забудовника входять до складу спадщини.  

           Зважаючи на те, що право власності на спірний будинок не зареєстровано, відсутні дані про прийняття його в експлуатацію, то право власності на житловий будинок з господарською спорудою в АДРЕСА_1, на час відкриття спадщини спадкодавець не набув, а тому до складу спадщини перейшли його права та обов»язки забудовника, а відтак, за позивачем необхідно визнати права та обов”язки забудовника спірного житлового будинку в порядку спадкування після смерті  ОСОБА_2 

Відповідно до ч.3 ст.331 ЦК України до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва.   

                  Загальна вартість житлового будинку з надвірними будівлями, згідно технічного паспорту становить 34 787 грн.  

           Враховуючи наведене, за позивачем необхідно визнати права та обов”язки  забудовника жилого будинку з господарською спорудою  АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 а також визнати право власності на будівельні матеріали та обладнання, які використовувались для будівництва спірного домоволодіння на загальну суму 34 787 грн.   

           На підставі викладеного, керуючись статтями 10, 11, 209; 212; 213; 214; 215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позов –задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 права та обов»язки забудовника на житловий будинок з господарською спорудою за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті рідної матері  ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.   

          Визнати за ОСОБА_1 право власності на будівельні матеріали та обладнання, які використовувались для будівництва житлового будинку та господарської споруди за адресою: АДРЕСА_1 на загальну суму 34 787 грн.  

Врешті позову –відмовити.

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається до апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                                                          Р.Г.Григор”єв



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація