Судове рішення #15911692

Справа №2-2365 2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2009 року Гірницький районний суд міста Макіївки, Донецької області У складі: головуючого судді Стасєєвої Г.М.

при секретарі Журавльової Г.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа Макіївське міське бюро технічної інвентаризації про розділ майна в спільній сумісній власності, визнання часток та внесення змін в реєстраційні документи.

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2009 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4, третя особа Макіївське міське бюро технічної інвентаризації про розділ майна в спільній сумісній власності, визнання часток та внесення змін в реєстраційні документи зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх дід ОСОБА_5, який постійно мешкав за адресою: АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла їх бабка ОСОБА_6, яка також постійно мешкала за вказаною адресою. Згідно свідоцтва про право власності на житло від. 04 квітня 1997 року дід ОСОБА_5, баба ОСОБА_6 та їх син ОСОБА_4 приватизували квартиру АДРЕСА_1 в спільну сумісну власність, без виділення часток. Після смерті ОСОБА_5 спадщину прийняла його дружина, а їх бабка - ОСОБА_6 та син померлого ОСОБА_4, так як вони постійно мешкали в спадковій квартирі і були зареєстровані в ній, що підтверджується довідкою житлової організації. Після смерті бабки ОСОБА_6 також відкрилася спадщина у вигляді спільної сумісної власності, частина якої не визначена, а тому і спадкова частина також не визначена. Вони, як онуки померлої ОСОБА_6 є спадкоємцями за законом, та призиваються до спадкування тому, що їх батько, та син померлої - ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, тобто раніше своєї матері. Крім них спадкоємців за законом першої черги є син померлої ОСОБА_4, який прийняв спадщину, так як подав заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори. Спадщину відповідач прийняв, але документи на спадщину не бажає оформлювати, тому вони змушені звертатися з вказаним позовом до нього. Спадщина ними після смерті ОСОБА_6 прийнята, так як вони подали заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Без розділу спільної сумісної власності вищевказаної квартири, без визначення часток в спільній сумісній власності неможливо отримати свідоцтво про право на спадщину на частку померлої ОСОБА_6 Оскільки обидва співвласники на квартиру померли, неможливо укласти угоду про розділ нерухомого майна Тому вони, як спадкоємці ОСОБА_6, що прийняли спадщину та як правонаступники померлої, змушені звернутися до суду з позовом про розділ нерухомого майна, що знаходиться в спільній сумісній власності та визначення часток співвласників. З урахуванням ч.2 ст. 372 ЦК України вважають, що частки в квартирі померлих ОСОБА_5, ОСОБА_6 і ОСОБА_4 є рівними по 1/3 частині кожного.

У судовому засіданні позивачі підтримали позов та просили його задовольнити, розділити спільну сумісну власність та визначити частку померлого ОСОБА_5, ОСОБА_6 та частку ОСОБА_4 рівними по 1/3 частині кожному на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. Зобов»язати Макіївське міське бюро технічної інвентаризації внести зміни в реєстраційні документи та зареєструвати квартиру за адресою: АДРЕСА_1 в спільній сумісній власності за померлим ОСОБА_5, померлою ОСОБА_6 та ОСОБА_4 по 1/3 частині за кожним.

Відповідач ОСОБА_4 позов визнав у повному обсязі та пояснив, що він не проти розділу спільної сумісної власності та визначення часток по 1/3 частині кожному.

Третя зацікавлена особа- представник Макіївського міського бюро технічної інвентарізації в судове засідання не з"явився, надав заяву с проханням справу розглянути у відсутності представника, проти задоволення позову не заперечував.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав:

Суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, дід позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та батько відповідача ОСОБА_4, який постійно мешкав разом з відповідачем за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.8).

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_6 бабка позивачів та мати відповідача, яка також постійно мешкала за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.9).

При житті ОСОБА_5, його дружина ОСОБА_6 та їх син ОСОБА_4 приватизували вищевказану квартиру в спільну сумісну власність, без виділення часток і їм 04 квітня 1997 року було видано свідоцтво про право власності на житло №15244 (а.с. 15)

Після смерті ОСОБА_5, спадщину прийняла його дружина ОСОБА_6 та син ОСОБА_4, так як постійно мешкали за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16)

Після смерті ОСОБА_6 також відкрилася спадщина у вигляді спільної сумісної власності, частина якої не визначена, а тому спадкова частина також не визначена.

ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_1, як онуки померлої ОСОБА_6 є спадкоємцями за законом згідно зі ст.. 1266 ЦК України та призиваються до спадкування тому, що їх батько та син померлої - ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, тобто раніше своєї матері(а.с.10) Крім позивачів спадкоємцем за законом першої черги є син померлої - ОСОБА_4, який прийняв спадщину, так як подав заяву до нотаріальної контори.

Згідно ст.. 369 ЦК України співвласники майна, що знаходиться в спільній сумісній власності володіють і користуються ним сумісно, якщо інше не встановлено угодою між ними. Розпорядження майном, що знаходиться в спільній сумісній власності провадиться за згодою всіх співвласників. Якщо угода вимагає нотаріального посвідчення, або державної реєстрації, згода інших учасників спільної власності повинна бути нотаріально посвідчена.

Згідно з ч.1 ст. 372 ЦК України майно, що знаходиться в спільній сумісній власності, може бути розділено між співвласниками за угодою між ними.

Згідно з ч.4 ст. 372 ЦК України договір про розділ нерухомого майна, що знаходиться в спільній сумісній власності, укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Без розділу спільної сумісної власності, без визнання часток в спільній сумісній власності неможливо отримати свідоцтво про право на спадщину на частку померлої ОСОБА_6

Згідно з п. 224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій, нотаріус має право видати свідоцтво про право на спадщину в спільній сумісній власності тільки після виділення частки. Згідно зі ст. 370, 364 ЦК України виділення часток в спільній сумісній власності провадиться за угодою між співвласниками, посвідченою нотаріусом.

Судом встановлено, що при житті між відповідачем ОСОБА_4 та його батьками ОСОБА_5 і матір’ю ОСОБА_6 неі виникало суперечок з приводу часток на квартиру і вони вважали, що їх частки рівні, тобто їм належить по 1/3 частині квартири, кожному.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст. ст. 368, 364, 369, 372 ЦК України та, керуючись 209, 212, 214-215 ЦПК України суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа Макіївське міське бюро технічної інвентаризації про розділ майна в спільній сумісній власності, визнання часток та внесення змін в реєстраційні документи - задовольнити

Розділити спільну сумісну власність та визнати частку померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та частку ОСОБА_4 рівними по 1/3 частині кожного на квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_1.

Зобов"язати Макіївське міське бюро технічної інвентарізації внести зміни в реєстраційні документи та зареєструвати квартиру за адресою:, за якими зареєструвати квартиру за адресою: АДРЕСА_1.в спільній частковій власності за померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5, померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та ОСОБА_4 по 1/3 частині за кожним.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірняцький районний суд міста Макіївки, Донецької області шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст 295 ЦПК Украиїни.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація