Судове рішення #15911403

Справа № 2-873 2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«23» червня 2009 року м. Макіївка

Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області у складі: судді: Стасєєвої Г.М.

при секретарях: Панічкиної М.С.

за участю адвоката ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі структурної одиниці Макіївського об»єднаного району електричних мереж до ОСОБА_3 про стягнення збитків по акту порушення правил користування електричною енергією.

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Донецькобленерго» в особі структурної одиниці Макіївського об»єднаного району електричних мереж звернулися до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про стягнення збитків по акту порушення правил користування електричною енергією в сумі 1243грн. 43 коп.

У судовому засіданні представник позивача, ОСОБА_4, діюча на підставі довіреності № 33-09 М від 29.12. 2008 року, позовні вимоги підтримала та показала суду, що відповідач ОСОБА_3 є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1, в зв’язку з чим відповідач неодноразово проводив перерахунок грошових коштів за споживання електроенергії по особистому рахунку № НОМЕР_1. 21 листопада 2007 року при перевірці електроустановок та приладу обліку електроенергії у ОСОБА_3 були виявлені порушення правил користування електричною енергією, про що складений акт за № 051199, яким встановлено безоблікове споживання електричної енергії шляхом зниження показника приладу обліку(зміна напруження з використанням трансформатора, фаза в третій клемі, Диск лічильника при включенні трансформатора крутиться в зворотному напрямку). За вказаним актом розрахована величина збитків в сумі 1243грн. 43коп. Добровільно вказана сума відповідачем Відкритому акціонерному товариству "Донецькобленерго" не сплачена, тому просила стягнути на користь позивача з ОСОБА_3 суму збитків за актом перевірки за № 051199 від 21.11.04. 2007 року та судові витрати.

Відповідач ОСОБА_3 позов не визнав та пояснив, що він, дійсно, є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1. 21 листопада 2007 року, при перевірці електроустановок та приладу обліку електроенергії його дома не було, на той час він в квартирі не проживав, а живуть в ній його син та невістка ОСОБА_5, в присутності якої і був складений акт за № 051199, який вона не підписала, тому що не порушувала правил користування електричною енергію. Трансформатор, який працівники Макіївського об’єднаного району електричних мереж знайшли на кухні, в шафі, не був підключеним до лічильника, ніякого розкрадання електроенергії ні він ні його родина не здійснювали. Просив в задоволенні позову відмовити.

Суд, вислухавши пояснення представника ВАТ «Донецькобленерго», відповідача, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав. Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно п.42 «Правил користування електричною енергією для населення», затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, споживач електричної енергії зобов’язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати належний технічній стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або в іншому об’єкті споживача, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, оплачували спожиту -електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, вносити плату за спожиту електричну енергію виключно на розподільчий рахунок енергопостачальника в уповноваженому банку, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку, забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред’явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об’єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки, не перешкоджати обрізуванню гілок дерев, які ростуть на території, що належать споживачу, не пізніше ніж за 7 днів до припинення користування електричною енергією у квартирі або іншому об’єкті письмово повідомити енергопостачальника про розірвання договору та розрахуватися за спожиту електричну енергію, включаючи день виїзду.

У відповідності з п. 48 вказаних Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно, акту № 051199 про порушення правил користування електричною енергією від 21.11. 2007 року, складений представниками Структурної одиниці ВАТ "Донецькобленерго" - Макіївського об»єднаного району електричних мереж, свідчить про те, що перевіркою за адресою: АДРЕСА_1. було виявлено порушення правил користування електричною енергією, енергії шляхом зниження показника приладу обліку(зміна напруження з ви користуванням трансформатора, фаза в третій клемі, Диск лічильника при включенні трансформатора крутиться в оборотному напрямку) (а.с.6).

У відповідності з розрахунком збитків по вищевказаному акту, проведеним у відповідності з Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року № 562, вартість не облікованої електричної енергії складає 1243грн.43коп. (а.с.7)

Згідно п.53 Правил користування електричною енергією для населення у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження.

Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7, контролери Макіївського об»єднаного району електричних мереж, кожен окремо пояснив, що 21 листопада 2007 року була проведена перевірка додержання чинного законодавства при користуванні електричною енергією у квартирі АДРЕСА_1. При обстеженні квартири у ванній кімнаті в присутності члена сім’ї власника квартири ОСОБА_3-ОСОБА_5 було встановлено порушення «Правил користування електричною енергією для населення», тобто там знаходився трансформатор, який не був підключеним до розетки, але при включенні його диск лічильника крутився в оборотному напрямку. Був складений акт, але ОСОБА_5 його не підписала. Трансформатор, як речовий доказ, був упакований та вилучений.

Свідок ОСОБА_5 показала, що 21.11. 2007 року при перевірці електроустановок та приладу обліку електроенергії контролерами ніяких порушень встановлено не було, вони провірили лічильник, з її дозволу пройшли в квартиру і на кухні, в шафі, знайшли трансформатор, який належав її свекру ОСОБА_3, склали акт і вказали, що з використанням трансформатора ними розкрадалася електроенергія, але вказаний трансформатор не був підключеним до розетки, вони його ніколи не використовували, і тому з вказаним актом вона не погодилася та не підписала. Коли складали акт ОСОБА_3 не було.

Свідок ОСОБА_8 показав, що 21. 11. 2007 року при перевірці електроустановок та приладу обліку електроенергії контролерами Макіївського об’єднаного району електричних мереж його запросили, як свідка в квартиру НОМЕР_2, де проживає сім’я ОСОБА_3. Один із контролерів показав йому в пакеті трансформатор та пояснив, що з використанням цього трансформатора ОСОБА_3 розкрадав електроенергію. Але акт він не підписав, так як не бачив де взяли цей трансформатор і чи був він підключеним до розетки.

Відповідно до вимог ст.. 48 «Правил користування електричною енергією для населення» від 26 липня 1999 року за №1357 із змінами та доповненнями Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: розкрадення електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання елективної енергії без приладів обліку.

Відповідно до вимог ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб»екти господарської діяльності, а також населення несуть відповідальність за правопорушення - конкретне, оскільки його чинить конкретний індивідуальний суб»єкт у певний час, у певному місяці.

Правопорушення характеризується конкретно визначеними ознаками, до яких передусім належить: суспільна небезпечність діяння, що спричиняє шкідливі наслідки чи загрожує спричиненням таких наслідків, противоправність діяння, винність особи, що скоїла противоправне діяння.

В акті перевірки №051199 від 21.11. 2007 року не вказано, які порушення правил користування електричною енергією допущені ОСОБА_3. Крім того судом встановлено, що на момент перевірки трансформатор не був підключеним до розетки, і розкрадання електричної енергії контролерами встановлено не було. Ствердження позивача, що відповідач ОСОБА_3, шляхом зниження показника приладу обліку(зміна напруження з використанням трансформатора, ) розкрадав електроенергію, суд не приймає до уваги, тому що це припущення позивача, ніяких доказів в цій частині позивачем суду не були представлені. Крім того в акті №051199 від 21.11. 2007 року не вказано, що трансформатор, як речовий доказ, був вилучений, крім того він не описаний, не вказані його ознаки.

При таких обставинах аналізуючи зібрані по справі докази, приведені вище, суд приходить до висновку, що позивачем не були надані докази, що відповідачем ОСОБА_3 були порушені правила користування електричною енергією для населення, що спричинило позивачу збитки, а тому в задоволенні позову слід відмовити в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. 526 ЦК України, п. п. 15, 15-1, 26, 27, .35, 42, 48, 53 Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, ст..ст.10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" в особі структурної одиниці Макіївського об»єднаного району електричних мереж до ОСОБА_3 про стягнення збитків по акту № 051199 від 21.11. 2007 року в сумі 1243грн. 43 коп. та понесених судових витрат у сумі 81грн..- відмовити..

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація