Судове рішення #15911349

Справа № 2-1356 2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНО)

05 травня 2009 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області

у складі: головуючого - судді Алексєєнко І.П. при секретарі - Чернієнко О.О.

з участю представника позивача - адвоката - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Макіївки справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання втратившою право користування жилим приміщенням,

встановив:

У лютому 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання її такою, що втратила право користування жилим приміщенням та анулювання її реєстрації у квартирі АДРЕСА_1, посилаючись на те, що ОСОБА_3 у 2000 році вибула на інше постійне місце мешкання.

При попередньому розгляді справи позивач змінила підстави позову і просила визнати ОСОБА_3 такою, що втратила право користування вказаним жилим приміщенням, оскільки вона більше шести місяців не проживає у цій квартирі без поважних причин.

В судовому засіданні позивач підтримала позов і пояснила, що її за рішенням суду від 24 квітня 2008 року було визнано членом сім"ї наймача квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_3, оскільки остання її поселила і прописала у квартиру у 1993 році і з того часу вони проживали разом з відповідачкою однією сім"єю. За цим же рішенням суду було визнано її право користування цією квартирою, однокімнатною, за користування якою вона сплачує квартирну плату та комунальні послуги. Оскільки ОСОБА_3 була старенькою і часто хворіла то у 2000 році її забрала до себе дочка у Росію і не залишила адреси, не пише і не дзвонить. Вона не має ніяких відомостей про ОСОБА_3, остання втратила інтерес до квартири. З 2000 року наймач квартири ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1 не проживає без поважних причин, квартирну плату не сплачує і місце її перебування невідоме. Вона не може за своїм матеріальним становищем нести за прописаного члена сім’ї розходи і не може здійснювати свої права, а тому вона ставить питання про визнання відповідачки такою, що втратив право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1 та просить зняти її з реєстраційного обліку за вказаною адресою..

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилась, місце її фактичного перебування чи роботи, або місцезнаходження невідоме. За останнім відомим місцем мешкання вручити їй повістку не надалося можливим, про що свідчить акт житлового органу. Відповідач була викликаний у судове засідання через пресу. Оголошення про виклик відповідача у судове засідання було надруковано 23 квітня 2009 року у газеті "Урядовий Кур"єр" № 73 та 18 квітня 2009 року у газеті "Донбас" № 46.

Судом прийнято рішення про заочний розгляд справи.

Третя особа- представник КП "Житловик -3" м. Макіївки у судове засідання не з"явився, згідно поданої заяви просили справу розглянути у їх відсутності на розсуд суду.

Третя особа - представник відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Гірницького району м. Макіївки в судове засідання не з"явився, просили справу розглянути у їх відсутності.

Суд, вислухавши пояснення позивача, показання свідка, дослідивши матеріали справи та інші додані докази, дійшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Судом встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.

Згідно копії лицевого рахунку № НОМЕР_1 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є наймачем однокімнатної квартири АДРЕСА_1, де вона прописана з 06 квітня 1983 року. У цій квартирі з 07 червня 2008 року прописана позивач ОСОБА_2, як член сім"ї наймача. (а.с. 6)

Рішенням Гірницького районного суду від 24 квітня 2008 року, що набрало законної сили 05 травня 2008 року, ОСОБА_2 визнана членом сім"ї наймача вказаної квартири і за нею - ОСОБА_2 цим рішенням суду визнано право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1. (а.с.11-13)

Судом встановлено, що у квартирі АДРЕСА_1 відповідач ОСОБА_3 не проживає з 2000 року без поважних на то причин.

Свідок ОСОБА_4 показала, що мешкає по сусідству з бабкою ОСОБА_3, яка була самотньою людиною, дочка її десь живе в Росії. З бабкою жив онук ОСОБА_5, а з ним жила і позивач і бабка вважала її своєю онукою. ОСОБА_5 помер, а ОСОБА_2 так і залишилася жити з бабкою ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1, вона там живе до теперішнього часу. ОСОБА_3 у 2000 році забрала до себе дочка, бо та захворіла. Позивач чекала повернення бабки майже 8 років, але та вже скоріше за все померла. З 2000 року ОСОБА_3 не живе у квартирі без поважних причин, бо дочка її забрала до себе.

Згідно акту обстеження квартири АДРЕСА_1, складеного працівниками КП "Житловик-3", встановлено, що прописана у цій квартирі наймач ОСОБА_3, фактично у ній не проживає. (а.с. 7)

Як вбачається наданих копій квитанцій квартирну плату за квартиру АДРЕСА_1 протягом останніх 2008-2009 років сплачує позивач ОСОБА_2, при цьому вона погасила заборгованість за комунальні платежі і квартирну плату. (а.с.8-10)

Таким чином, судом встановлено, що з 2000 року відповідач ОСОБА_3 не проживає у квартирі АДРЕСА_1, тобто більше ніж 6 місяців, і до теперішнього часу вона в квартирі не проживає без поважних причин, її особисті речі в квартирі відсутні, квартирну плату та комунальні послуги вона не сплачує і на вказану квартиру не претендує.

При таких обставинах, суд приходить до висновку, що відповідач втратила право користування вказаним жилим приміщенням, у зв"язку з чим позов ОСОБА_2 підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, ст. ст. 71, 72 ЖК України, керуючись ст. ст.209, 212-215, 224-226 ЦПК України,

Вирішив:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання її втратившою право користування жилим приміщенням та анулювання її реєстрації, задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1 та анулювати реєстрацію ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд м. Макіївки шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація