Судове рішення #1591130
Справа №4-971/07

Справа №4-971/07

ПОСТАНОВА.

22 жовтня 2007 року                                                                                                м.  Рівне.

Суддя Рівненського міського суду Бердій М. А.,

при секретарі Агаєвій Н.Б.,

з участю скаржника ОСОБА_1.,  його представника адвоката ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Рівне    скаргу ОСОБА_1на постанову про   порушення кримінальної справи,

ВСТАНОВИВ:

19 вересня 2007 року прокурором м.  Рівне старшим радником юстиції Федиком P.P. порушено кримінальну справу по факту неналежного виконання службових обов'язків,  через несумлінне до них ставлення,  службовими особами 1-го міжрайонного відділення ДАІ м.  Рівне при УМВС України в Рівненській області,  що спричинило тяжкі наслідки,  за ознаками злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  367 КК України.

26 вересня 2007 року скаржник ОСОБА_1. звернувся до суду з скаргою на вище названу постанову,  в якій зазначив,  що на час порушення кримінальної справи були відсутні підстави для її порушення-достатні дані,  які вказують на наявність ознак злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  367 КК України в його діях тому-що,  він не знав і не міг знати проте,  що особа яка звернулася з заявою про зняття транспортного засобу з обліку,  надала йому підроблені документи,  так як наданий пакет документів не викликав і не міг викликати у нього сумнівів в їх достовірності,  документи були оформлені належним чином.  В коло його обов'язків не входить перевірка достовірності документів наданих йому від імені банку,  і крім того в постанові про порушення кримінальної справи прокурор посилається на порушення ним пунктів втратившої чинність інструкції про реєстрацію транспортних засобів, просить суд задоволити скаргу та скасувати постанову про порушення кримінальної справи.

В судовому засіданні скаржник і його представник підтримали скаргу.

Прокурор,  повідомлений належним чином про дату,  час і місце розгляду справи в судове засідання не з'явився,  з невідомих суду причин.

Дослідивши матеріали на підставі яких було порушено кримінальну справу,  заслухавши скаржника,  його представника,  дослідивши матеріали справи по скарзі ОСОБА_1. приходжу до наступного:

В описовій частині постанови про порушення кримінальної справи вказано, що 24.01.2007 року невстановленою особою подано до 1-го міжрайонного відділення ДАІ м.  Рівне заяву про зняття з обліку автомобіля з підробленими документами ЗАТ КБ «Приват-Банк» про дозвіл на відчуження автомобіля. Службовими особами відділення в порушення п..3.1-3.3 Інструкції «Про проведення державної реєстрації,  перереєстрації та обліку транспортних засобів,  оформлення і видачі реєстраційних документів,  номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ УМВС України»,  затвердженої наказом МВС України від 10.04.2002 року №335,  не було перевірено дійсність документів,  які стали підставою для зняття автомобіля з обліку,  та було прийнято рішення про зняття його з обліку,  який був внесений банком в реєстр застав рухомого майна та на який була накладена заборона на відчуження відповідною відміткою в свідоцтві про реєстрацію. В зв'язку з чим неправомірними діями ОСОБА_1.,  які виразилися в службовій недбалості ЗАТ КБ «Приват-Банк» були завдані матеріальні збитки на загальну

 

суму 116626, 97 грн.

Диспозиція  ст.  367 КК України є бланкетною,  яка відсилає для встановлення змісту ознак злочину,  передбаченого названою статтею до інших нормативних актів,  які не є законами про кримінальну відповідальність/ інших законів,  статутів,  інструкцій,  положень,  тощо/. Ні ОСОБА_1.,  ні інші службові особи міжрайонного відділення ДАІ не могли порушити пункти вище названої інструкції тому що згідно висновку Міністерства юстиції України від 14.01.2006 року №2/60 скасовано рішення про державну реєстрацію вище названої інструкції і названа інструкція виключена з державного реєстру нормативно правових актів 2 березня 2006 року.

Відповідно до п. 17 Порядку скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів,  занесених до державного реєстру,  затвердженого наказом Міністерства юстиції України 31 липня 2000 року №32/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 липня 2000 року за №458/4679-нормативно-правовий акт,  рішення про державну реєстрацію якого скасовано,  не є чинним з дня його виключення з державного реєстру.

П.п. 3.1, 3.3 знаходяться в главі №3 вище названої нечинної інструкції,  яка називається «Реєстрація транспортних засобів»,  і названа глава ніякого відношення до зняття з обліку транспортних засобів немає,  тому-що в вище названій нечинній інструкції є глава №5 «Зняття з обліку транспортних засобів»,  і в разі якщо б-інструкція була чинною то при порушенні кримінальної справи необхідно було-б керуватися не главою 3,  а главою 5 названої інструкції.

З матеріалів на підставі яких було порушено кримінальну справу вбачається,  що ОСОБА_1був наданий пакет документів на зняття з обліку автомобіля,  з мокрими печатками банку,  якому як вказано в постанові про порушення кримінальної справи,  були завдані збитки. Нотаріально посвідчена довіреність на представника. Відповідно до його функціональних обов'язків,  затверджених начальником ВДАІ УМВС України в Рівненській області 11.04.2007 року та «Правил державної реєстрації транспортних засобів»,  в коло обов'язків скаржника не входить перевірка нотаріально-посвідчених довіреностей та достовірності документів наданих банком,  а в листі директора Рівненської філії КБ «Приват-банк» на ім'я начальника МРЕВ ДАІ м.  Рівне від 5 січня 2007 року,  який після зняття автомобіля з обліку стали вважати підробленим,  було зазначено,  що заборгованість за кредитним договором відсутня і банк немає заперечень щодо зняття автомобіля з обліку та зняття відмітки «Кредит КБ «Приват-Банк». «Відчуження заборонено».

З чого слідує,  що на момент порушення кримінальної справи,  відповідно до вимог  ст.  94 КПК України,  у прокуратури м.  Рівне не було достатніх даних,  які б вказували на наявність ознак злочину,  передбаченого ч. 2  ст.  367 КК України в діях скаржника ОСОБА_1.,  а тому підстави для порушення кримінальної справи були відсутні.

Крім того в порушення вимог ч. 2  ст.  98 КПК України кримінальну справу порушено не відносно ОСОБА_1.,  а по факту,  тому-що на момент порушення кримінальної справи було встановлено особу яка,  як вважала прокуратура м.  Рівне,  вчинила злочин.

За таких обставин скарга ОСОБА_1. підлягає до задоволення,  а постанова про порушення кримінальної справи скасуванню.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст . 94, 98, 236-7, 236-8 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_1задоволити.

Постанову про порушення кримінальної справи по факту неналежного виконання службових обов'язків службовими особами 1-го міжрайонного відділення ДАІ м.  Рівне при УМВС України в Рівненській області,  що спричинило тяжкі наслідки,  за ознаками злочину,

 

передбаченого ч. 2  ст.  367 КК України,  винесену прокурором м.  Рівне старшим радником юстиції Федиком P.P. 19 вересня 2007 року,  скасувати.

На постанову судді протягом семи  діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду. Подача апеляції не зупиняє виконання постанови судді.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація