Справа № 2-513/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.01.2008 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі : головуючого - судді Зайцева А.Ю.,
при секретарі Станіславській І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру стягуваних аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
В Ленінський районний суд м. Вінниці звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру стягуваних аліментів.
Позов мотивований тим, що сторони знаходились у шлюбі з 1994 по 1997 рік. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. В 2005 році з позивача стягнуті аліменти на користь відповідачки на утримання дочки в розмірі ј всіх видів його доходів а у 2006 році стягнуті аліменти на користь другої дружини ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_5 у розмірі 1/6 всіх видів його доходів. Обидва виконавчі листи по стягненню аліментів знаходяться на виконанні і аліменти стягуються. Вважає, що стягнення аліментів у розмірі ј протирічить його правам та ст. 183 СК України, а тому звернувся з позовом до суду про їх зменшення до 1/6 частини доходів.
В судовому засіданні позивач підтримав вимоги позову, надав пояснення аналогічні з викладеними в ньому, просив позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнала, вказавши, що є заборгованість у відповідача по сплаті аліментів, дитина хворіє та потребує додаткових коштів на її утримання та лікування, а тому просила позов відхилити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Так, з виконавчого листа від 22.04.1997 року вбачається, що за рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці з позивача стягуються аліменти на користь відповідача на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј всіх видів заробітку, щомісячно починаючи з 15.04.1997 року і до її повноліття.
Також з позивача, згідно виконавчого листа від 28.09.2006 року, за рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці, стягуються аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/6 всіх видів заробітку, щомісячно до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку, починаючи з 10.08.2006 року.
Як пояснив позивач і що також підтверджується розрахунковими листками з місця роботи за жовтень, грудень 2007 року, розмір його заробітної плати за відрахуванням податків становить більше 1300 гривень на місяць. Розмір заробітної плати за відрахуванням поточних аліментів становить більше 700 гривень на місяць. Проте позивач також допустив до виникнення заборгованості по сплаті аліментів, яку погашає разом з щомісячною сплатою аліментів. Таким чином, розмір призначених аліментів не перевищує 50% його доходів, що відповідає ч.3 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження».
Сплата аліментів на другу дитину у розмірі 1/6 частини доходів позивача не є безумовною підставою для зниження розміру аліментів, що стягуються на утримання доньки сторін, який на думку суду не є великим і навіть в такому розмірі в повній мірі не забезпечує потреби дитини.
Матеріалами справи підтверджується, що донька ОСОБА_3 часто хворіє, а тому потребує додаткових витрат на її утримання, що також враховується при прийнятті рішення по даній справі.
Згідно вимог ст. 60 ЦПК України - кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може грунтуватись на припущеннях.
Позивач не довів в судовому засіданні відповідними доказами про наявність безумовних підстав та нагальну необхідність зменшувати розмір призначених судом аліментів на утримання доньки. В той же час, розмір призначених судом аліментів відповідає закону, а виникнення заборгованості за аліментами є неприпустимим фактом з огляду на обов'язок батьків по утриманню неповнолітніх дітей та обов'язковість рішення суду, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі викладеного, ст.ст. 180-183, 192 СК України та керуючись ст.ст. 15, 60, 212-215, 218 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру стягуваних аліментів - відмовити.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та протягом 20 днів після заяви апеляційної скарги.
Суддя: