Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на


Особи
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #158869702

Справа № 386/261/22

Провадження № 2-а/386/15/22

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


02 березня 2022 року                                        смт. Голованівськ


Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області

Гут Ю. О., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -


ВСТАНОВИВ:

     02.03.2022 року позивач ОСОБА_1 особисто звернувся до канцелярії Голованівського районного суду Кіровоградської області, де наручно передав до суду адміністративний позов до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення №216360, складену державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Придніпровського округу Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) Гладченко Олександром Анатолійовичем від 23 лютого 2022 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 188-5 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 765, 00 грн., провадження по справі відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст. 274 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Документально підтверджені витрати просить стягнути з відповідача на користь позивача.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд приходить до наступного висновку.

Вищевказаний адміністративний позов не відповідає вимогам  ст. 160-161 КАС України, а саме: позивачем не надано докази сплати судового збору.

Відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір за подання адміністративного позову позивачем не сплачено.

У адміністративному позові позивач повідомляє суду, що у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану, відділення банківських установ у смт. Побузьке не працюють, що унеможливлює сплатити судовий збір.

Посилання позивача на те, що в смт. Побузьке Голованівського району Кіровоградської області банківські відділення не працюють, тому він не має змоги сплатити судовий збір за подання адміністративного позову, не має підтвердження тому, що в смт. Голованівськ Голованівського району Кіровоградської області всі банківські установи працюють у звичайному режимі, та враховуючи те, що позивач особисто відвідав смт. Голованівськ для подачі даного позову та не скористався можливістю сплатити дайний судовий збір у будь – якому банківському відділенні в смт. Голованівськ Голованівського району Кіровоградської області.

24 лютого 2022 року Національний банк України прийняв постанову Правління №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», даною постановою визначено порядок роботи банківської системи України на час запровадження воєнного стану терміном на 30 днів, якою, зокрема, передбачено, що: банки забезпечують роботу відділень в безперебійному режимі в умовах відсутності загрози життю та здоров`ю населення, банки продовжують роботу з урахуванням обмежень, визначених цією постановою, забезпечується доступ до сейфових скриньок в безперебійному режимі, безготівкові розрахунки здійснюються без обмежень, банкомати підкріплюються готівкою без обмежень, НБУ здійснює підкріплення готівкою без обмежень, НБУ здійснює бланкове рефінансування банків для підтримки ліквідності без обмежень за сумою терміном до одного року з можливістю пролонгації ще на один рік, платежі Уряду України здійснюються без обмежень, згідно із законодавством про особливий період.

Відповідно до частин 1,2 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, надавши позивачу термін для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя -


ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення – залишити без руху.

Запропонувати позивачу в п`ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали та усунути недоліки вказані в мотивувальній частині ухвали.

В разі не усунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявнику з усіма додатками до неї.

        Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:                                                                Гут Ю. О.


 • Номер: 2-а/386/15/22
 • Опис: про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення
 • Тип справи: на адміністративну справу
 • Номер справи: 386/261/22
 • Суд: Голованівський районний суд Кіровоградської області
 • Суддя: Гут Ю.О.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Призначено склад суду
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 02.03.2022
 • Дата етапу: 02.03.2022