Справа № 22-190/2008 р головуючий у 1 інстанції - Гуц Ф.Л.
доповідач - Григоренко М.П.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2008 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі :
головуючого судді - Буцяка З.І.,
суддів : Григоренка М.П., Демянчук С.В.,
при секретареві Колесовій Л.В., за участю представника Острозької ЦРЛ - Панчука М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Острозького районного суду Рівненської області від 07 грудня 2007 року в справі за заявою Острозької центральної районної лікарні Рівненської області про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу громадянина ОСОБА_1, хворого на заразну форму туберкульозу, який ухиляється від лікування,
ВСТАНОВИЛА :
Рішенням Острозького районного суду від 07 грудня 2007 року заяву Острозької центральної районної лікарні задоволено.
Госпіталізовано ОСОБА_1, 1965 року народження, жителя с. Хорів Острозького району в протитуберкульозну лікарню с. Острожець Млинівського району Рівненської області, строком на три місяці.
Вважаючи рішення незаконним, представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 в апеляційній скарзі вказує, що Острозькою ЦРЛ 20.11.2007 року було виписане направлення на консультацію ОСОБА_1, проте в ньому не було вказано до якого саме закладу направлено особу, а направлення на стаціонарне лікування взагалі не видавалось, хоча останній неодноразово звертався до Острозької ЦРЛ з проханням його видати. Дане направлення було вручене їй лише в судовому засіданні 5.12.2007 року.
Також, скаржник вказує, що суд не врахував, що на момент постановлення рішення ОСОБА_1 вже перебував на стаціонарному лікуванні з приводу виявленого у нього даного захворювання і знаходиться там до теперішнього часу, тому підстав для його госпіталізації в протитуберкульозну лікарню с. Острожець Млинівського району Рівненської області немає, в зв'язку із чим просить рішення Острозького районного суду від 07 грудня 2007 року та ухвалити нове рішення, яким відхилити заяву Острозької ЦРЛ.
Будучи належним чином повідомлені про час і місце апеляційного розгляду справи, ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 в судове засідання не з'явились, але при цьому подали заяву про відкладення розгляду справи по суті на один місяць, в зв'язку із тим, що ОСОБА_1 з 10 грудня 2007 року вже перебуває на стаціонарному лікуванні в Рівненському облтубдиспансері і отримує необхідне лікування.
Представник Острозької ЦРЛ запропонував суду подану апеляційну скаргу відхилити, а з приводу поданої заяви про відкладення розгляду апеляційного розгляду справи заявив, що на його думку дане клопотання не підлягає задоволенню, оскільки Острозьким районним судом прийнято рішення про обов'язкову госпіталізацію до медичного закладу закритого типу, в той же час перебування апелянта на стаціонарному лікуванні в Рівненському облтубдиспансері не виключає можливості, що останній в любий момент може припинити лікування в цьому медичному закладі з власної волі, недолікувавшись до кінця.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та вивчивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню.
Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України „Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз” хворі на заразні форми туберкульозу підлягають обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів для лікування.
З матеріалів справи вбачається, що заразна форма туберкульозу у ОСОБА_1 була виявлена 15 лютого 2006 року, у зв'язку із чим Острозька ЦРЛ протягом 2006-2007 року неодноразово вимагала від нього пройти відповідне лікування, але останній ці вимоги ігнорував і обов'язкове лікування у протитуберкульозному закладі не пройшов, тому, на розсуд колегії суддів, 7 грудня 20007 року Острозьким районним судом було правильно постановлено рішення про обов'язкову госпіталізацію ОСОБА_1 до протитуберкульозного закладу.
Доводи апеляційної скарги про те, що хворий ОСОБА_1 не пройшов відповідного обов'язкового лікування через ненадання йому Острозькою ЦРЛ належно оформленого направлення, а також про те, що на момент розгляду даної справи в суді ОСОБА_1 вже звернувся за медичною допомогою з приводу захворювання на туберкульоз, не заслуговують на увагу, оскільки по справі встановлено, що останній, знаючи протягом 2006-2007 року про наявність у нього захворювання заразної форми, ніяких заходів до проходження відповідного лікування не вживав, вимоги лікарів з даного приводу ігнорував і за їх викликом не з'являвся, а за медичною допомогою звернувся лише після ухвалення судом першої інстанції рішення по даній справі і до медичного закладу загального типу, що не виключає можливості його ухилення від проходження обов'язкового лікування в майбутньому.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції були правильно, всебічно і повно встановлені обставини справи та застосовано правові норми, які підлягали застосуванню при розгляді даної справи, в зв'язку із чим рішення Острозького районного суду Рівненської області від 07 грудня 2007 року підлягає залишенню без змін, як ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі наведеного та керуючись ст. 12 Закону України „ Про боротьбу із захворюваннями на туберкульоз”, ст.ст. 285,303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 відхилити, а рішення Острозького районного суду Рівненської області від 07 грудня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Сторони мають право оскаржити ухвалу апеляційної інстанції і рішення місцевого суду до Верховного Суду України протягом двох місяців починаючи з дня набрання законної сили ухвали апеляційного суду, з подачею касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий :
Судді :