Судове рішення #1587919
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М

 

ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

------------------------------------------------------------------------------------------

Справа № 2-336/08

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

(з а о ч н е)

 

18 січня 2008 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого:                 судді Оніщука М.І.,

при секретарях:            Петров Д.В., Сливка А.В.,

за участю:

позивача:                       ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ПО “Діамед” про стягнення боргу та відшкодування моральної шкоди,

 

В С Т А Н О В И В:

 

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на його користь 4600,00 грн. заборгованості, 1700,00 грн. у відшкодування моральної шкоди та понесені ним судові витрати.

В обгрунтування заявлених вимог зазначив, що 13.12.2006 в магазині „БУМ Марксі", який знаходився по вул. Симиренка в м. Києві, дав кошти в сумі 4600 грн. відповідачу, який працював у меблевому салоні цього магазину, на виготовлення меблів для його квартири та одержав від останнього товарний чек. В кінці грудня 2006 року відповідач був звільнений з магазину, однак одержані кошти в касу магазину не вніс. Перевіркою Головного Київського міського управління у справах захисту прав споживачів, встановлено, що підприємством, на якому працював відповідач, видається розрахунковий документ встановленого зразка, прибутковий касовий ордер з відбитком круглої печатки, а що стосується товарного чеку, виданого відповідачем, то він ніякого відношення до підприємства не має. Тому, на думку позивача, саме відповідач зобов`язаний повернути йому безпідставно одержані кошти, а також відшкодувати заподіяну моральну шкоду в сумі 1700 грн., оскільки він, внаслідок такої неправомірної поведінки відповідача, зазнав душевних хвилювань та був вимушений змінити звичайний для нього спосіб життя.

Позивач в судовому засіданні підтримав позов з викладених в ньому підстав та просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в порядку ч. 9 ст. 74 ЦПК України, про причини своєї неявки суд не повідомив.

За викладених підстав, а також враховуючи згоду позивача на заочний розгляд справи, суд визнав можливим провести заочний розгляд справи у відсутність відповідача на підставі наявних в справі доказів.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши та оцінивши письмові докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач 13.12.2006 в магазині „БУМ Марксі", дав кошти в сумі 4600 грн. відповідачу, який працював у меблевому салоні цього магазину, на виготовлення меблів для його квартири та одержав від останнього товарний чек, при цьому отримані кошти в касу магазину не вніс. З пояснень позивача та зі змісту постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, вбачається, що в кінці грудня 2006 року відповідач був звільнений з магазину, однак і після цього, не дивлячись на неодноразові вимоги позивача про повернення безпідставно одержаних коштів, кошти не повернув.

Перевіркою Головного Київського міського управління у справах захисту прав споживачів, встановлено, що підприємством, на якому працював відповідач, видається розрахунковий документ встановленого зразка, прибутковий касовий ордер з відбитком круглої печатки, а що стосується товарного чеку, виданого відповідачем, то він ніякого відношення до підприємства не має.

З постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 15.05.2007 року, вбачається, що проведеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 проживає АДРЕСА_1. ОСОБА_2 від надання письмового пояснення відмовився, але повідомив, що неповернуті кошти ОСОБА_1 він обов'язково поверне.

Отже, з наведеного вбачається, що відповідач без достатньої правової підстави одержав від позивача грошові кошти. При цьому, слід зазначити, що відповідач визнав факт одержання від позивача грошових коштів та їх не повернення останньому, що підтверджується постановою про відмову в порушенні кримінальної справи від 15.05.2007 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно (грошові кошти).

За таких підстав, коли відповідач, діючи у такий спосіб, безпідставно одержав від позивача грошові кошти, які так і не повернув, суд приходить до висновку, що позов в цій частині є обгрунтованим і підлягає задоволенню.

Що стосується вимоги позивача про відшкодування моральної шкоди, то вона підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Суд приходить до висновку, що внаслідок вказаних неправомірних дій відповідача, позивачу була заподіяна моральна шкода, оскільки позивач був вимушений докладати додаткових зусиль для організації свого життя, чим було порушено звичайний для нього спосіб життя та він зазнав негативних емоційних хвилювань.

Відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.

Так, факт заподіяння позивачу моральної шкоди з вини відповідача, внаслідок неправомірних дій останнього, підтвердився в судовому засіданні.

Таким чином, враховуючи викладене, а також характер, обсяг та тривалість завданих позивачу моральних страждань, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про відшкодування моральної шкоди слід задовольнити частково, а саме стягнути з відповідача на користь позивача 1000,00 гривень у відшкодування заподіяної моральної шкоди.

Разом з цим, відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки суд частково задовольняє позов, то з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 59,50 грн. (51,00 грн. + 8,50 грн.) у відшкодування витрат по сплаті судового збору, 30,00 грн. у відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 252,00 грн. у відшкодування витрат пов`язаних з викликом відповідача до суду, а всього 341,50 грн. у відшкодування понесених позивачем та документально підтверджених судових витрат.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 1212 ЦК України, ст. ст. 3, 4, 8, 10, 11, 15, 60, 88, 209, 212-215, 223 ЦПК України, суд,

 

В И Р І Ш И В:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ПО “Діамед” про стягнення коштів та відшкодування моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 4600 (чотири тисячі шістсот) гривень 00 копійок заборгованості, 1000 (одну тисячу) гривень 00 копійок у відшкодування моральної шкоди та 341 (триста сорок одну) гривню 50 копійок у відшкодування судових витрат, а всього стягнути 5941 (п`ять тисяч дев`ятсот сорок одну) гривню 50 копійок.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії до Печерського районного суду міста Києва.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

СУДДЯ                                                                          М.І. ОНІЩУК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація